Kādai ir jābūt ikdienas mugursomai?

 

mugursomas ikdienaiIkdienas gaitās dodoties pastaigās, pārgājienos vai uz sporta klubu, bieži vien savu ērtību labad izmantojam mugursomu. Tās ir ērtas, tajās var ielikt gana daudz lietu un tās garantē pilnīgu roku brīvību, jo balstīsies uz plecu daļu. Mugursomas ikdienai ir dažādas, tomēr kā kopējo un galveno parametru izvēlē ir vispirms jāizdara par labu kvalitātei. Pēc kā izvēlēties mugursomu ikdienai, lasi turpinājumā.

Mugursomas izejmateriāls

Mugursomas tiek ražots divos veidos- no sintētiskā vai dabiskās šķiedras materiāla. Tava izvēle ir, kuru no tām izvēlēsies savai mugursomai.

Mugursomas ikdienai nepieciešamas, lai ir vieglas, tāpēc sintētiskās somas ir vieglākas, nekā ādas somas. Tajā pašā laikā neilona un poliestera materiāls nodrošina labāku mitrumizturību, ko nevar nodrošināt no kokvilnas šūtās mugursomas.

Ietilpība

Kādam mērķim izmantosi mugursomu? Vai dodoties uz skolu, darbu vai pārgājienos? Varbūt tā ir paredzēta kā viena unikāla soma visiem dzīves mirkļiem, kad tā būs vajadzīga? Ja zini atbildi, tad nojaut arī, ka šis punkts ir tieši par to, lai paredzi, kādas lietas plāno likt mugursomā.

Ja tajā plāno likt blociņus, klades un grāmatas, tad Tev derēs klasiska tilpuma mugursoma, ja zini, ka dosies pārgājienos, tad pievērs uzmanību, vai tā ir elastīga, ar vairākām kabatiņām un varēsi tajā ielikt gan rezerves apavus, drēbes un ūdens pudeli.

Plecu siksnas

Mugursomas ikdienai ir paredzētas ne tikai vieglas, bet arī pavisam noteikti komfortablas. Lai atvieglotu savu ikdienas somas nešanu, pievērs uzmanību plecu siksnām. Starpcitu, nepareizi nospiežot ar smagumu plecus, var iedzīvoties veselības problēmās, kas skar gan mugurkaulu, gan sprandu un plecus.

Ja vēlies un vajadzēs nest lielākus smagumus, tad piemeklē sev somu, kurai ir platākas plecu siksnas- tās vienmērīgi sadalīs smaguma slodzi pleciem un mugurai. Plecu siksnām ir jābūt arī regulējamām, tām cieši jāpieguļas muguras stingrākajai daļai.

Polsterējumi

Polsterējumi var būt gan muguras daļai, gan plecu daļai- tas noderēs, ja ar mugursomu plāno doties garākos pārgājienos, vai ikdienā nest kādus smagumu, piemēram, grāmatas un portatīvo datoru. Šāda papildus opcija somai ir ne tikai komfortam, bet arī veselībai labāka, tāpēc ja tas Tev ir svarīgi- meklē somu ar šādu iespēju.

Autors