Kā izvēlēties piemērotu velosipēdu?

velosipēdiVelosipēds ir lielisks pārvietošanās līdzeklis – īpaši vasarā, kad svaigā gaisā gribas pavadīt pēc iespējas vairāk laika. Taču, kad pienācis laiks tā iegādei, var gadīties apjukt – izvēle ir plaša, tādēļ grūti saprast, kuram no visiem velosipēdu modeļiem dot priekšroku. Ja arī Tu esi nonācis dilemmas priekšā, turpmākie padomi noderēs!

Velosipēdi nopērkami dažādās tirdzniecības vietās – gan specializētos veikalos, gan internetā. Neatkarīgi no tā – plāno iepirkties ierastā veikalā vai sev tīkamo velosipēdu grasies meklēt kādā mājas lapā, ir vairāki faktori, kam jāpievērš īpaša uzmanība.

Rāmja izmērs

Lai velosipēds būtu ērts un braukšana ar to būtu patīkama, svarīgi izvēlēties atbilstoša izmēra velosipēdu. Te noderīgas ir izmēru tabulas, taču uz tām vien paļauties gan nevajadzētu – ja vien iespējams, velosipēdu pirms iegādes vajadzētu izmēģināt. Protams, jāņem vērā, ka lielākajai daļai velosipēdu modeļu ir regulējami sēdekļa un stūres augstumi, tādēļ tos var pielāgot savām vajadzībām.

Riteņu izmērs

Būtisks aspekts ir arī velosipēda riteņu izmērs. Piemēram, ar lielākiem riteņiem attīstīt ātrumu un pārvarēt dažādus šķēršļus būs daudz vienkāršāk. Savukārt, ja vēlies kompaktāku risinājumu, tad velosipēds ar mazākiem riteņiem būs piemērotāka izvēle – jāpiebilst, tie gan vairāk piemēroti braukšanai pa pilsētas ceļiem.

Velosipēdu veidi

Nopērkami dažādu veidu velosipēdi:

  • Kalnu velosipēds piemērots braukšanai pa nelīdzenām ceļa virsmām, taču to lieliski var izmantot arī, lai pārvietotos pa asfaltu;
  • Šosejas velosipēds jāizvēlas tiem, kuriem patīk braukt ātri. Piemērots braukšanai pa gludām ceļa virsmām;
  • Krosa velosipēds ir lielisks kalnu un šosejas velosipēdu apvienojums;
  • Pilsētas velosipēdam priekšroka jādod tad, ja plānots pārsvarā pārvietoties pa pilsētas ceļiem;
  • Tūrisma velosipēdi paredzēti gariem pārbraucieniem ar vienmērīgu ātrumu

Atsevišķi var izdalīt arī vīriešu, sieviešu un bērnu velosipēdus.

Katram no velosipēdu veidiem ir sava specifika, tādēļ svarīgi izvērtēt savas vajadzības.

Būtisks aspekts velosipēda izvēlē ir tā cena, tādēļ vispirms vajadzētu aplūkot vairākus piedāvājumus un tikai tad izlemt, kurš no risinājumiem ir piemērotākais un arī maciņam draudzīgākais.

Autors