5 padomi, kā balansēt mācības un privāto dzīvi

 

tālmācībaLaiks, kad cenšamies iegūt izglītību, dažkārt mēdz būt gana saspringts, jo apkārtējās lietas jau nekur nepazūd, piemēram, darba pienākumi, ģimene un mīļotais cilvēks. Balanss starp visiem ierastajiem pienākumiem un ģimeni mācību laikā var būt kā liels pārbaudījums, tāpēc, lai nebūtu tā, ka visa ikdienas apvienošana sagādā grūtības, mēs esam sagatavojuši piecus padomus, kā balansēt starp mācībām un privāto dzīvi!

 

  • Ievies mācībām režīmu

 

Laiks jeb režīms, ko apzināti velti konkrētā laika posmā, ir jāievieš kā ritms, piemēram, katru dienu vienu stundu vakarā Tu velti laiku mācībām. Informē arī par to tuviniekus- ne tikai, lai iegūtu klusumu telpā, bet arī respektu un iespēju tiešām šajā laikā mācīties. Starpcitu, pierodot vienā laikā mācīties, Tu iegūsi arī savu iekšējo ritmu jeb pieradumu un ar laiku mācības konkrētā laikā būs pašsaprotama vakara daļa.

 

  • Izvirzi prioritātes

 

Izvirzot galvenās prioritātes gan mācībās, gan privātajā dzīvē, Tu skaidri redzēsi kas uz doto brīdi ir svarīgs un kas ne tik ļoti. Tomēr, lai vai kādu izvēli Tu izdarītu, neaizmirsti, ka ir lietas, kas ir un paliek svarīgas privātajā dzīvē un tikpat svarīgas arī mācībās, piemēram, studiju darbi vai eksāmeni. 

 

  • Laiks un attālums

 

Ne mazāk svarīgs faktors ir tas, kur Tu mācies un cik laika Tev prasa doties uz mācībām. Ja došanās turp un no mācībām, darbu un mājām Tev prasa pārāk daudz diennakts stundu laika, tad ir jāpārdomā, vai ilgtermiņā tas nekaitēs privātām lietām, tai skaitā paša pašsajūtai un noguruma līmenim. 

Ja neesi svešs ar pašdisciplīnu, tad visizdevīgākais mūsdienu risinājums, ir tālmācība.

 

 

Viennozīmīgs mūsdienu laika un ceļa resursu ietaupītājs ir iespēja mācīties tālmācībā. Lai kādi būtu Tavi apstākļi (darbs ārzemēs, grūtniecība, pārcelšanās utml.) Tu vari apgūt pamata un vidusskolas izglītību sev ērtā laikā un vietā. 

Rīgas 1. Tālmācības vidusskola piedāvā iespēju jebkuram, kurš vēlas iegūt izglītības dokumentu, apmācību tālmācībā digitāli. Mācības skolā var uzsākt jebkurā laikā, piesakoties šajā mājas lapā

Ja izvēlēsies sev šādu izglītības iespēju, tad varēsi vairāk kontrolēt savu brīvo laiku un spēt vieglāk žonglēt starp savu privāto dzīvi un mācībām, jo tikai no Tevis būs atkarīgs, cik ātri vai lēni apgūsi uzdoto vielu un izpildīsi visus uzdevumus.

 

  • Spēja atpūsties

 

Un visu beidzot, ne mazāk svarīgi- spēj atpūsties! Starp mācībām, darbu un ģimeni spēja atpūsties ir jāatrod ikvienam un vienalga kā- Tu vari iziet nelielā pastaigā, palasīt grāmatu, noskatīties ikvakara seriālu, skatīties pa logu vai pavingrot- katram ir savs atpūtas un relaksācijas veids, kas dod enerģiju turpināt un pabeigt iesākto. Atpūties cilvēks spēj uzņemt vairāk informāciju un izdarīt lietas raitāk!

 

Autors