5 ieteikumi, kā veicināt produktivitāti strādājot birojā

kredītlīnijaIkdienā biroja telpās tiek pavadīts vairāk laika nekā mājās, tāpēc, lai tur būtu komfortabli un darbs veiktos no rokas, ir jāievēro daži pamatprincipi veiksmīgu darba rezultātu sasniegšanai. Par tiem tad arī šī raksta turpinājumā.

Sapulces, kas ir radošas

Lai darba vietā neiestātos rutīna, ir jāparūpējas, lai arī sapulces būtu radošas. Ieviesiet kādu mazo iknedēļas vai ikmēneša aktivitāti sapulču laikā. Ja neesiet aktīvi cilvēki, tad parūpējaties par tematiskām uzkodām, piemēram, sapulce ar picu vai eklēriem.

Pusdienas kopā ar kolēģiem

Lai darba laikā nebūtu vēlme daudz runāties un pļāpāt ar kolēģiem, viens no efektīva laika organizēšanām ir kopīgas pustdienas ar kolēģiem. Šādā veidā kolēģi kopīgi var gan aprunāties, gan iedzert kafiju un izrunāt visu, kas nesaistās ar darbu, bet pēc tam atrodoties darba vietā- pilnvērtīgi strādāt.

Sapulces, kurās pārrunā katras nedēļas notikumus

Lai darbs būtu produktīvs un iesāktie projekti un darbi ritētu pilnvērtīgi, vērtīgi ir sapulču laikā katram darbiniekam pastāstīt par to, kā veicies šajā nedēļā, un kas ir ieplānots nākamajai nedēļai. Tādejādi katrs darbinieks gribēs izdarīt un ieplānot daudz vairāk, lai sapulču laikā neizjustu kaunu, ka darba vietā ir slinkojis.

Pauzes

Ja darbs ir pie datora, tad biroja darbā ir jāveicina atpūta atejot no tiem- nav veselīgi sēdēt ilstoši vienā pozā vai skatīties datora ekrānā. Ieviesiet atpūtas režīmu un pauzes birojā, lai darbs būtu produktīvāks.

Drošības sajūta un atvērtība

Lai birojā valdītu labs mikroklimats, ir jābūt labiem kolēģiem un atvērtiem priekšniekiem. Ja uzņēmumā valda spriedze un darbinieki nejūtas komfortabli, tad neviena pauzīte, vai garda kafija nemotivēs darbiniekus strādāt labāk un produktīvāk. Ja esi vadītājs, tad rūpīgi izvērtē, kāds ir mikroklimats, vai visi darbinieki ir atbilstoši ne tikai pildāmajiem darba pienākumiem, bet arī neveicina darba vietā intrigas un negācijas.

Papildus bez šiem punktiem vienmēr var palīdzēt arī vides maiņa vai ofisa pārkārtošana. Vajadzības gadījumā vari pārmaiņas veikt pakāpeniski un atvērt kredītlīniju mēbeļu pirkumiem vai remonta vajadzībām. Kredītlīnija dod iespēju aizņemties naudu līdz pat 2000 eiro ar maksimālo termiņu 48 mēneši. Tāpēc negaidi pārmaiņas- veic visus priekšdarbus jau tagad, lai darbs birojā visiem darbiniekiem būtu produktīvs un nestu lielu peļņu!

Autors