Zobu balināšana Rīgā

 

adenta-logo

Zobu balināšana mūsdienās kļuvusi visnotaļ populāra. Arvien vairāk, cenšoties sekot skaistuma paraugiem un saviem elkiem, ko redzam žurnālu lapās vai uz zilajiem ekrāniem, izvēlamies veikt dažādas skaistuma procedūras – tajā skaitā arī zobu balināšanu. Kas gan var pārspēt skaistu un žilbinošu smaidu, kas ir labākais pirmais iespaids, ko varam atstāt, pirms vēl esam uzsākuši sarunu!

Ikdienā varam uzlabot zobu toni izmantojot plašo pieejamo produktu klāstu – gan tos, ko iespējams iegādāties bez īpašas ārsta konsultācijas, gan tos, ko paraksta zobārsts. Šādi preparāti bieži vien ir ļoti iedarbīgi, bet vai tie spēj aizstāt zobu balināšanas procedūru ārsta kabinetā?

Baltinošās zobu pastas, piemēram, attīra tikai zobu virskārtu, savukārt speciālie geli, sloksnes un balinošās zobu pastas spēj izbalināt zobus un mainīt to dabisko krāsu uz gaišāku.

Un lai gan zobu balināšana mājas apstākļos var sanākt lētāka, izdevīgāka un aizņemt daudz mazāk laika, tomēr ja vēlamies noturīgu, ilglaicīgu un efektīvu, kā arī drošu rezultātu, vislabāk vēršamies pie speciālista. Rīgā zobārstniecību ir visnotaļ daudz, un gandrīz ikviena no lielākajām un labākajām piedāvā arī zobu balināšanas procedūras.

Arī zobu balināšanas metodes, ko piedāvā katra zobārstniecības klīnika, ir dažādas. Latvijā visbiežāk tiek izmantotas “ZOOM” un “Bright Smile” sistēmas.  „Brite Smile” metodei parasti tie procedūra ir 3 ciklu garumā pa 20 minūtēm, savukārt „ZOOM” metodei – 3 līdz  4 cikli 15 minūšu garumā katrs. Izvēloties „Brite Smile” sistēmu iespējams iegūt maksimāli par 9 toņiem gaišāku zobu toni, bet ar „ZOOM” sistēmu vidēji par 5 līdz 8 toņiem gaišākus zobus. Abās sistēmās kā balinošā viela darbojas peroksīds. Tāpat, abām sistēmām ir pieejamas zobu pastas, balinošie zīmuļi un mutes skalojamie līdzekļi, kas palīdzēs ilgāk uzturēt balināšanas procedūru laikā iegūto efektu. Lai balināšanas procedūras neatstātu negatīvu iespaidu uz zobiem, noteikti jāvēršas pie speciālista kam ir pieredzi zobu balināšanā.

Pirms jebkuras balināšanas procedūras veikšanas noteikti jāvēršas pie zobārsta uz zobu un mutes dobuma profilaktisko apskati, kā arī, vajadzības gadījumā, jāveic zobu ārstēšana. Balināt ar sistēmām var tikai veselus, salabotus zobus! Savukārt, pirms balināšanas procedūras jāveic mutes dobuma higiēna.

Speciālists pastāstīs, ka pēc balināšanas zobi var būt jutīgāki uz temperatūru, pieskārieniem, var rasties arī spontānas zobu sāpes. Zobi, balināšanas procesā, saskaras ar diezgan spēcīgu ķīmisku savienojumu, kas arī visbiežāk ir iemesls jūtīgumam, kas ilgst 2-3 dienas un šajā laikā tiek ieteikts lietot emalju stiprinošus (fluoru saturošus) galus un jutību mazinošas zobu pastas.

Autors

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *