Ziemassvētku dāvanas vecākiem.

sirsniņas dāvana

Ziemassvētki ir dāvināšanas laiks, un tad, ne tikai vecāki rūpē dāvanas bērniem, ber arī bērni vecākiem. Kad bijām mazāki, gājām skolā, viss bija pavisam vienkārši – pašu darināta dāvana, zīmējums, trauciņš, vecākiem bija vislabākā dāvana, par ko arī prieks bija neviltots. Kļūstam vecāki – un arī dāvanas, ko izvēlamies svētkos vecākiem, kļuvušas krietni vien citādākas. Ar pašu roku darinājumu vien negribam samierināties – drīzāk vēlamies uzdāvināt kaut ko lielu, vērtīgu, kas kaut nedaudz atlīdzinātu par visiem gadiem, kurus vecāki pavadījuši mūs audzinot, lolojot un lutinot.

Un kāpēc gan ne? Ziemassvētki ir došanas, mīļuma un sirsnības laiks – tad arī vecākiem varam dāvināt sirdsmīļas dāvanas. Varu teikt uzreiz – ideālas dāvanas nav. Katram tas būs kaut kas pavisam cits. Ja zinām, ka vecāki jau sen kāro aizceļot uz kādu valsti, kaut ko redzēt, piedzīvot, ir aktīvi un mīl jaunus iespaidus – varam Ziemassvētkos pārsteigt viņus ar kādu ceļojumu, ekskursiju, piedzīvojumu, ko tagad, kā dāvanu formātā, netrūkst. Savukārt, ja zinām, ka vecākiem tā vien mājās prasās jaunu televizoru, gāzes plīti, kādu citu saimniecībā nepieciešamu ierīci – dāvinām to. Arī praktiska un ikdienā nepieciešama dāvana var būt lieliska izvēle svētkos – tā tiks patiesi novērtēta, apzinoties, ka vajadzīga.

Varam izvēlēties gan dāvanu, ko pasniegt abiem vecākiem kopā, gan parūpēties par katra vēlmēm un hobijiem atsevišķi, izvēloties vienu dāvanu mammai, otru – tētim. Tad nu jāpadomā, kas kuram sagādās vairāk prieka – vai mammai tā būs kāda grāmata, saimniecības prece, skaistumkopšanas diena. Savukārt tēvam varbūt tie būs jauni makšķernieka piederumi, moderns televizors, uz kura skatīties savas iemīļotās sporta pārraides, vai varbūt kaut kas pavisam cits.

Gaumes atšķiras, tāpēc paši vislabāk zinām, kas mūsu vecākiem patīk un sagādā prieku, tomēr dāvanu izvēlēties svētkos tik un tā ne vienmēr ir vienkārši.

Autors

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *