Ziemā ratus, vasarā ragavas.

vasaras riepasVēl vasarai nesākoties, jādomā par auto riepu nomaiņu, atbilstoši sezonai. Nevienam negribas stāvēt garās rindās servisā, lai gaidītu riepu nomaiņu savam auto, tāpēc labāk jau laicīgi izvēlēties riepas, sarunāt to nomaiņu, tiklīdz likums un laika apstākļi atļauj mainīt ziemas riepas uz vasarai paredzētajām.

Pirms izvēlamies konkrētas riepas, vislabāk iepazīties ar dažādiem riepu testiem un variantiem, salīdzināšanai. Vasaras riepu testus var atrast dažādos auto žurnālos. Šādu testu autori salīdzina populārākos riepu zīmolus, izvērtē visus plusu un mīnusus, tāpēc pamatojoties uz vienu vai pat vairākiem testiem jūs varat izvēlēties labākās vasaras riepas savam auto.

Pērkot vasaras riepas jāpievērš uzmanību dažiem parametriem. Pirmkārt, riepu izmērs – parasti lielākai daļai automašīnu var sastapt 15 vai 16 collu vasaras riepas. Šie divi visbiežāk sastopamie izmēri ir viegli pieejami, līdz ar to, to cena ir zemāka nekā citu izmēru riepas. Otrkārt, riepām būtisks ir bremzēšanas ceļa garums – to protams paši nevarēsim pārbaudīt un veikalā arī nenomērīs, bet ir taču testi! Vasaras riepu testos tiek pārbaudīts bremzēšanas ceļš uz sausas un uz slapjas ceļa virsmas. Protams, jo īsāks bremzēšanas ceļš, jo labāk.

Treškārt – cena ir, gribam vai negribam, būtiska. Cenu attiecība ir saistīta ar izturību – jo izturīgāka riepa, jo ilgāk tā mums kalpos, tāpēc atmaksājas tās pirkt lietotas. Starp vasaras riepām ar ilgtspējīgu izturību ir ne tikai labi pazīstami zīmoli. Ceturtkārt – vasarā ir būtiska arī saķere uz slapjas ceļa virsmas – šis aspekts ir ļoti svarīgs drošībai. Izvēloties vasaras riepas vajadzētu noteikti pārbaudīt riepu testos to cik laba tām ir saķere ar ceļa virsmu. Piektkārt – skaļas riepas, visticamāk, nevienam īsti nebūs izvēles augšgalā. Trokšņu līmenis, kuru rada riepa braucot ar ātrumu 80 km / h tiek atzīmēts uz riepas, tāpēc, pērkot riepas, ir viegli šo parametru salīdzināt. Klusas vasaras riepas rada trokšņu līmeni 68.4 dB (pie ātruma 60 km/h), bet visskaļākās– 70.4 dB.

Nobeigumā neliels padoms – pirms izlemjat iegādāties riepas pārbaudiet riepu ražošanas datumu. Tas ir izvietots uz riepas un līdzinās četrciparu kodam. Pirmie divi cipari nozīmē nedēļu gadā, kurā riepas tika izgatavotas, bet pēdējie divi nozīmē izgatavošanas gadu. Vecas riepas labāk nepirkt, jo gumija laika gaitā noveco un šādas riepas nebūs derīgas lietošanai.

Autors