Virtuves tehnika ērtai ikdienai

virtuves tehnika

Virtuve bieži ir mājokļa dvēsele, ko nereti ietekmējusi tieši sievas un mammas klātbūtne. Viņas kā dvēseļu uzturētājas, labiekārtotājas un veidotājas veidojušas šo vidi un parasti virtuvē norisinās vissirsnīgākās sarunas, tiek pavadīti omulīgākie vakari un pie kopējā galda radītas ģimeniskas sajūtas, tāpēc šai vietai jābūt ļoti ērtai, funkcionālai un praktiskai vienlaicīgi, kā arī vizuāli pievilcīgai, patīkamai. Tā kā virtuvē tiek pavadīts ļoti ilgs laiks, tai jāatbilst katras namamātes personībai un darba stilam.

Lai gatavošana būtu vienkārša un ērta

Virtuves tehnika un sadzīves tehnika ir būtisks faktors, kas var ietekmēt sievietes labsajūtu virtuvē. Ja virtuves kopējo iekārtu – plauktus, galdus, virsmas, izvēlēties ir salīdzinoši viegli, tad virtuves tehnika prasa vairāk pūļu un uzmanības. Ražotāju daudz, cenu amplitūda milzīga, iekārtu daudzums liekas bezgalīgs… Cepeškrāsns, trauku mazgājamā mašīna, mikroviļņu krāsns, sulas spiede, blenderis, mikseris, kafijas automāts, tējkanna- tā ir tikai daļa no pamatlietām, kas padara ikdienu vieglāku.

Kā izvēlēties sev piemērotāko sadzīves tehniku

Cenas amplitūda un noteiktais budžets ir viens no svarīgākajiem posmiem virtuves tehnikas iegādē. Ir jānosaka cenu griesti, lai no plašā piedāvājuma jau varētu atlasīt sev piemērotākās iekārtas pēc klases un tipa. Tāpat jāņem vērā iekārtu energoefektivitāte. Otrkārt, jāsaprot, cik laika pavadīsiet virtuvē un cik lielam cilvēku skaitam būs jāgatavo.

Moderna virtuves tehnika nenozīmē tikai stilīgu dizainu un aktuālas krāsas. Tas ir arī moderns, mūsdienīgs funkcionālisms. Jau projektējot un gatavojot savu sapņu virtuvi, ir jāparedz, kāda tehnika tiks izmantota, lai var sagatavot nepieciešamos ūdensvadus, kontaktus, pieskaņot mēbeles un pārējo inventāru. Šis lēmums jāveic laicīgi, lai pēc tam virtuves iekārta nav pārbāzta un tajā iespējams labi orientēties.

Jāatbild uz vairākiem svarīgiem jautājumiem –

  • Vai pietiks tikai ar cepeškrāsni, vai nepieciešama arī mikroviļņu krāsns?
  • Varbūt nepieciešamas abas iekārtas, jo mamma vakaros strādā, un vakariņas mājiniekiem ir jāsasilda?
  • Ja ir kupla ģimene, noteikti nepieciešama trauku mazgājamā mašīna, savukārt ja dzīvojat divatā, tad traukus vienkāršāk būs nomazgāt ar rokām?

Sadzīves tehnika, bez kuras neiztikt

Virtuvē noteikti nepieciešams labs un jaudīgs tvaika nosūcējs, sevišķi, ja ir studio tipa viesistaba, kas apvienota ar virtuvi. Ne jums pašiem, ne viesiem nepatiks, ka apģērbs un mati “ož” pēc tikko gatavotas maltītes. Tikpat nozīmīgs pamatelements ir ledusskapis, kas noteikti būs viena no izmantotākajām virtuves iekārtām.

Moderna virtuves tehnika piedāvā dažādas mūsdienīgas ekstras, piemēram, ledusskapji, kas signalizē par kāda ēdiena trūkumu. Lai gatavojot neciestu mugura un būtu ērti strādāt, virtuvē nepieciešama laba darba virsma, uz kuras izvietojot tehniku, pietiktu arī vietas gatavošanai.

iskips