Vingrojumi skaistumam un veselībai

apothekaZiema ir īstais laiks, lai parūpētos par sevi un savu organismu, vairojot tā skaitumu un veselību. Viens no veidiem, kā saglabāt savu ķermeni lieliskā formā, tonizēt ādu un vairot organisma aizsargspējas, ir veicot dažādus vingrojumus un nodarbojoties ar fiziskām aktivitātēm.

Fiziskās aktivitātes jeb sports ziemā veicina vielmaiņu, uzlabo asinsriti, kā arī apgādā ķermeni ar skābekli, kas ir svarīgs elements visdažādāko procesu norisei cilvēka organismā. Pelēkajā un vēsajā ziemas laikā ir svarīgi daudz intensīvāk rūpēties par savu un sava ķermeņa labsajūtu un pievērst uzmanību ikdienā veikto kustību daudzumam, tādejādi uzturot savu ķermeni un prātu tonusā.

Padomus sagatavoja profesionāļi:

https://aptiekas.apotheka.lv/5-svarigi-vitamini-skriesanas-un-velo-brauksanas-cienitaju-uztura/

Kā iekļaut fiziskās aktivitātes savā ikdienas ritmā?

Viens no veidiem, kā parūpēties par fizisko aktivitāšu iekļaušanu ikdienas ritmā, ir veicot vingrojumus uzreiz pēc pamošanās vai tad, kad esat ieradies mājās pēc garasdarba dienas. Abos iepriekš minētajos variantos, piespiest sevi kustēties ir morāli grūti, taču vingrojumi sniedz tūlītēju rezultātu, vairojot enerģiju un pozitīvas emocijas. Ja sevis piespiešana sagādā lielas problēmas un pagaidām vēl nespējat atrast īsto motivāciju fizisku aktivitāšu veikšanai uzreiz pēc pamošanās vai garas un grūtas darba dienas, piemeklējiet vingrojumus, kas pielāgoti veikšanai gultā. Ja vingrojumus būs iespējams veikt neizkāpjot no gultas uzreiz pēc pamošanās vai atguļoties pēc smagas darba dienas, jums izdosies sevi nedaudz apmānīt, turklāt rast motivāciju tiem būs daudz vienkāršāk.

Dažādus vingrojumus iespējams izpildīt visas dienas garumā, apvienojot tos ar ikdienā veicamām darbībām, piemēram, ienākot jebkurā ēkā, izmantojiet kāpnes nevis liftu, tādejādi nostiprinot kāju un sēžas muskulatūru, stāvot rindā mēģiniet pārnest ķermeņa svaru no vienas uz otru kāju, tādejādi vairojot līdzsvara izjūtu un trenējot vairākas muskuļu grupas.

Kur meklēt sev piemērotākos vingrojumus?

Jebkurš sports ziemā, ja to veic atbilstoši sagatavojoties, uzlabo cilvēka veselības stāvokli un rūpējas par tā imunitāti, tāpēc būt fiziski aktīvam un izpildīt dažādus ķermeni stiprinošus vingrojumus būtu nepieciešams ik dienu. Ja apmeklējat fitnesa klubu vai sporta zāli, sev piemērotākos vingrojumus varat atlasīt kopā ar tur strādājošiem treneriem vai profesionāliem sportistiem, savukārt, ja vingrojumus esat nolēmis veikt mājas apstākļos, pirms to izpildes būtu vēlams ne vien izlasīt vingrojuma aprakstu, bet kārtīgi noskaidrot tā pareizu izpildes gaitu, tādejādi pasargājot sevi no iespējas gūt traumas.

Informāciju par vingrojumiem konkrētai ķermeņa zonai vai vispār attīstošu vingrojumu kompleksiem, iespējams iegūt tepat internetā, turklāt lielai daļai vingrojumu pieejama arī video pamācība, kurā uzskatāmi redzama pareiza vingrojuma izpildes gaita. Jāatceras, ka, lai fiziskās aktivitātes sniegtu gaidīto rezultātu un nostiprinātu veselību, tās jāveic regulāri, mudinot sevi pieturēties pie konkrēta grafika vai pielāgojot to izpildi paralēli ikdienā veicamajiem darbiem.

Autors