Vasaras riepas – to plusi un mīnusi

vasaras riepasJūs, iespējams, esat dzirdējuši, ka vasaras riepas mēdz saukt arī par augstas veiktspējas riepām. Cilvēkiem, kuriem patīk braukt pa trasi, šādas riepas ir obligātas. Taču vasaras riepām ir arī dažādas citas specifikācijas, kas var būt noderīgas ikdienas un garākiem izbraucieniem.

Šeit ir apskatīts, kādi ir vasaras riepu plusi un mīnusi, lai palīdzētu izprast kā tās veidotas un kādos laikapstākļos tās ir visefektīvākās.

Vasaras riepu plusi

  1. Labākais ceļa noturības rādītājs. Ja regulāri braucat pa trasi vai vēlaties izbaudīt pagriezienus pa nelīdzenajiem ceļiem, labas riepas uzlabos auto vadāmību, jo nodrošina uzlabotu ātrumu, kā arī palielina spēju pagriezties un nobremzēt.
  2. Droša braukšana, ja ceļš ir slapjš. Slapji ceļi vienmēr rada izaicinājumu autovadītājiem, jo pastāv lielāka iespējamība zaudēt kontroli pār transportlīdzekli. Ir pieejamas riepas no Michelin, Goodyear un citiem ražotājiem ar unikāliem protektora modeļiem, kas novada ūdeni un samazina hidroplānošanu. No otras puses, ir svarīgi arī braukt droši un nepārvērtēt savu prasmi vadīt automašīnu.

Vasaras riepu mīnusi

  1. Īsāks kalpošanas laiks. Lielākajai daļai vissezonas riepu iztur vismaz 96 000 km nobraukumu, savukārt vasaras – parasti no 56 000 līdz 64 000 km. Vasaras riepu nobraukums, iespējams, būs daudz lielāks, ja braucat bieži vai Jūsu īpašumā ir sporta automašīna, tāpēc jāpadomā par sevišķi izturīgām riepām.
  2. Nelietojamas aukstā laikā. Jūs varat braukt ar vasaras riepām pavasarī un rudenī, padarot tās par trīs sezonu riepām. Tiklīdz temperatūra sāks pazemināties zem 4 °C, Jums, visdrīzākais būs tās jāmaina vēlams pret ziemas riepām, kas nodrošina izcilu saķeri uz apledojušiem ceļiem. Tā kā augstas veiktspējas riepās tiek izmantoti elastīgi gumijas savienojumi, aukstā laikā šādu riepu elastīgums samazinās. Kad temperatūra pazeminās zem 4 °C, protektora sastāvs var saplaisāt, un tas var sabojāt riepas.

Saistībā ar degvielas ekonomiju, visefektīvākās ir riepas ar zemu rites pretestību. Labu iespaidu jebkurām riepām radīs arī ikmēneša riepu līmeņa pārbaude un regulāra maiņa, atbilstoši Jūsu automašīnas rokasgrāmatai. Veicot šīs darbības, Jūs varat parūpēties par automašīnas drošību un palielināt riepu kalpošanas laiku. Tāpēc arī nav iespējams precīzi prognozēt vasaras riepu kalpošanas ilgumu, jo tie var būt pat 10 gadi. Sekojiet līdzi protektora nodilumam atbilstoši likumos noteiktajiem 1,6 mm.

Lai gan daži cilvēki, iespējams, nevēlas papildus izdevumus vai pūles riepu maiņai atbilstošajam gadalaikam, tas ir svarīgi jebkuram transportlīdzeklim neatkarīgi no tā vecuma. Izmaiņas noteikti būs pamanāmas:

  • Labāka vilce un saķere;
  • Mazāka nodilšana;
  • Uzlabota funkcionalitāte;
  • Efektīva hidroplanēšanas novēršana.

Šis ir tikai īss ieskats iemeslos, kāpēc pēc ziemas Jums vajadzētu nomainīt riepas uz vasaras riepām. Tālāk Jums atliek apskatīt konkrētus vasaras riepu modeļus (iegādāties internetā), kas der Jūsu automašīnai.

Autors