Vai ortopēdiskie apavi ir nepieciešami visiem bērniem?

ortopēdiskie bērnu apaviPirmās kurpītes, kā arī citi apavi bērnībā ir ļoti svarīgi. Un ne tikai tāpēc, ka mammām patīk sapost savus bērnus un veidot tiem unikālu stilu, bet arī tāpēc, ka no pirmajām kurpītēm ir atkarīga gaita un kājiņu veselība. Tāpēc ir ļoti svarīgi, lai pirmajos gados bērns valkātu tikai piemērotus un kvalitatīvus apavus.

Ļoti bieži mammas uzskata, ka visiem bērniem ir jāiegādājas ortopēdiskās kurpītes. Nesen Latvijā parādījušies ortopēdiskie apavi pārspēj popularitātes rekordus, un bieži vien mammas pat neaizdomājas, kam nepieciešami šādi apavi. Viņas pērk ortopēdiskās kurpītes bērniem, uzskatot, ka tas ir obligāti.

Tomēr tā nav. Pirmkārt, varbūt viņas kļūdās, jo ne visi vecāki zina, kāpēc un kam vajadzīgi ortopēdiskie apavi. Patiesībā ortopēdiskie apavi nepieciešami, lai palīdzētu bērnam pārvarēt uz kājām radīto slodzi. Dažkārt tiek uzskatīts, ka bērna kāju atvieglošana bērnam nekaitēs, taču, pirms tiek izvēlēti šādi apavi, jākonsultējas ar bērna ārstu. Nebūt ne visiem bērniem nepieciešami ortopēdiskie apavi. Tie ir paredzēti tiem bērniem, kuriem ir grūti saglabāt līdzsvaru, kad tas bērnam jau būtu jāprot. Gadījumā, ja bērnam ir grūti pašam staigāt, viņš ātri nogurst, un pēc pastaigas ārā viņam sāp kājas, piedāvājam iegādāties ortopēdiskās kurpītes, un labāk tās valkāt ne tikai ārā, bet arī pāri turēt mājās. Tie palīdz bērnam iemācīties pareizi staigāt un zināmā līmenī nostiprina kājas un pēdas muskuļus.

Tāpēc bez ārsta rekomendācijas ieteicams nepirkt ortopēdiskās kurpītes, bet labāk pieradināt bērnu pie normāliem apaviem, lai bērna kāja iemācītos darboties, noturēt līdzsvaru un tikt galā ar slodzi. Ja nepieciešami ortopēdiskie apavi, tad labāk tos meklēt internetā, kur tos var iegādāties lētāk. Bet jāpatur prātā, ka labāk izvēlēties kvalitāti, nevis zemu cenu, jo daudzos veikalos šādiem bērnuapaviem ir tikai nosaukums – ortopēdiskie, bet patiesībā tiek pārdotas kurpītes, kas ražotas pēc šablona. Ortopēdiskajiem apaviem jābūt ražotiematbilstoši bērna pēdai, un tas ir ortopēdisko apavuunikalitātes un vērtības pamatā.

 

Autors

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *