Vai gultas veļa var ietekmēt miega kvalitāti?

gultas veļaMiega kvalitāti ietekmē dažādi faktori. Kad cilvēkiem jautā, kas ietekmē miega kvalitāti, starp populārākajām atbildēm ir tas, ka nepieciešams gulēt vismaz astoņas stundas, ir nepieciešams izvēdināt telpu, kā arī vajadzīgs kvalitatīvs matracis, kas būtu piemērots tieši konkrētā cilvēka ķermenim. Tikai retais nosauc to, ka arī gultas veļa var ietekmēt miega kvalitāti. Vai tas ir mīts vai tomēr patiesība? Centīsimies noskaidrot šajā rakstā!

Miega kvalitātei ir ļoti liela ietekme uz cilvēka veselību. Ir ļoti svarīgi iegādāties gan ķermenim piemērotu spilvenu, gan matraci, gan arī gultas veļu. Piemēram, vasaras sezonā vislabāk ir iegādāties elpojošu gultas veļu, kas neļaus nakts laikā izjust diskomfortu. No rītiem tu jutīsies izgulējies un ķermenis nejutīsies noguris. Miega kvalitāti ietekmē ļoti daudzi faktori, tāpēc nevajadzētu aizmirst par nevienu no tiem. Mūsu ziņā ir tas, vai šos faktorus ievērosim vai arī nē.

Gultas veļas izvēle ir ļoti nozīmīgs process. Kā zināms, ir dažāda auduma gultas veļa, tāpēc svarīgi izvēlēties tādu gultas veļu, kuras audums radītu tavam ķermenim komfortu nevis nepatīkamas sajūtas. Vēl īpašāku uzmanību nepieciešams tam pievērst gadījumā, ja ciet no kādas alerģijas, jo šajā gadījumā nepieciešams iegādāties gultas veļu, kas neizraisīs dažādas alerģiskas reakcijas. Ja nebūsi par to padomājis, cietīsi no niezes un dažādiem nepatīkamiem izsitumiem, tāpēc labāk ir rūpīgi izvēlēties piemērotāko gultas veļas audumu.

Protams, arī izmēram ir diezgan liela nozīme. Vislabāk iegādāties gultas veļu, kas atbilstu gultas izmēram. Piemēram, ja būsi iegādājies pārāk lielu segu un tā pārvalku, sega bieži vien noslīdēs no gultas un nakts laikā tu pamodīsies. Tas pats attiecas arī uz spilvenu – vislabāk iegādāties spilvenu, kas būs piemērots tieši tavam ķermenim, pretējā gadījumā pastāv maza iespēja, ka varēsi nakts laikā kārtīgi un veselīgi izgulēties.

Bieži vien cilvēkiem ir tendence saviem draugiem vai ģimenei kā dāvanu izvēlēties gultas veļas komplektu. To var darīt, ja zini konkrētā cilvēka gaumi. Savukārt, ja neesi par to pārliecināts, tad labāk nedāvināt šādu dāvanu. Gultas veļu var dāvināt tikai tādā gadījumā, ja zini gan segas, gan matrača, gan spilvena izmērus, kā arī esi informēts par to, vai konkrētais cilvēks nesirgst no kādas alerģiskas reakcijas.

Miegs ir ļoti svarīgs, un kvalitatīvs miegs ir vēl svarīgāks. Ja nebūsi kārtīgi pa nakti izgulējies, nākamajā dienā no tā cietīs produktivitāte, kā arī visu dienu nejutīsies diez ko priecīgs. Savukārt veselīgs miegs uzlabo gan garastāvokli, gan paaugstina darba spējas, gan arī uzlabo veselību. Cilvēki, kuri naktī nesaņem veselīgu miegu, bieži vien sirgst ar dažādām veselības problēmām, tāpēc noteikti nepieciešams pievērst uzmanību visām lietām, kas veido veselīgu miegu!

Autors

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *