Vai Brexit varētu palielināt ceļošanas izdevumus uz Apvienoto Karalisti?

ceļojumu apdrošināšanaTā kā joprojām turpinās diskusijas par Lielbritānijas iespējamo izstāšanos no Eiropas Savienības jeb tā saukto Brexit, Lielbritānijas vadošā tūrisma kompānija ABTA ir sagatavojusi ziņojumu par problēmām, kādas varētu radīt Brexit. Kad šā gada jūnijā tika publicēti referenduma par Lielbritānijas turpmāko dalību Eiropas Savienībā rezultāti, ABTA mudināja balsotājus rūpīgi apdomāt par savu galējo atbildi.

Neraugoties uz iespējām – piezvanīt draugam, pavaicāt auditorijai vai pat pielietot principu 50/50, lielākā daļa ES referenduma dalībnieku nespēja tikt skaidrībā, par ko balsot. Kamēr daļa to cilvēku, kuriem bija strikta politiskā pārliecība pauda vienu viedokli, ABTA nāca klajā ar iemesliem, kādēļ tomēr labāk būtu samierināties un palikt Eiropas Savienībā, nevis izstāties no tās.

Ja briti izvēlēsies nostāties tā pūļa pusē, kuri atbalsta izstāšanos, nevis palikt ar tiem, kuri ir pret to, pastāv risks, ka šī lēmuma ceļošanas entuziasti un atpūtnieki saņems triecienu pa to vietu, kura sāpēs visvairāk, proti, pa saviem maciņiem.

ABTA paredz, ka Brexit ļoti spēcīgi ietekmēs ceļotājus, jo paaugstināsies izmaksas par ceļošanu. Sākot no sezonālajiem tūristiem un cilvēkiem, kuri dodas biznesa braucienos, beidzot ar aizrautīgiem ceļošanas mīļotājiem – visiem nāksies sastapties ar šīm sekām.

Tam ir vairāki iemesli. Pirmkārt, Lielbritānijas valūtas – Sterliņu mārciņas krišanās var piespiest ceļojumu aģentūrām celt cenas, lai kompensētu jaunos nodokļus un nodevas, kuras tiks ieviestas.

Ja Lielbritānija nolems pagriezt muguru Eiropas Savienībai, tas atsauksies arī uz tādu jomu kā ceļojumu apdrošināšana.

Lai arī nekas īsti nespētu aizvietot vecās, labās privātās veselības apdrošināšanas polises, daudzi ceļotāji izvēlēsies doties uz ārzemēm tikai ar savu Eiropas veselības apdrošināšanas karti kā vienīgo finansiālo nodrošinājumu.

Ņemot vērā to, ka tūrisma plūsma starp Lielbritāniju un Eiropas Savienību ir ļoti aktīva, kā arī ES ir iecienīta ceļotāju vidū, liela daļa Lielbritānijas ceļojumu pakalpojumu sniedzēju ienākumu veido tieši tūristi no ES. Ja Brexit piepildīsies, šī nozare piedzīvos ļoti smagu lejupslīdi. Turklāt, ņemot vērā brīvo pārvietošanos starp ES un Lielbritāniju, šajā valstī tieši tūrisma nozarē darbojas daudz imigrantu, kuri, ņemot vērā Brexit, paliks bez darba.

ABTA izpilddirektors Marks Tanzers (Mark Tanzer), piedāvājot šo novērtējumu par iespējamo situāciju, kāda varētu rasties turpmākajos mēnešos, atzina, ka balsojums par labu Brexit radīs neskaidrības un augstākas izmaksas ceļojumu pakalpojumu sniedzējiem un pašiem ceļotājiem.

Lielbritānijas izstāšanās no ES viennozīmīgi ietekmēs visus – gan pašus britus, gan arī citu valstu iedzīvotājus, kuriem ir vai būs jādodas uz Lielbritāniju. ABTA vēsta, ka no Brexit ieguvēju nebūs. Tā ietekmēs arī lidsabiedrības, jo, ja tiks palielinātas aviobiļešu cenas, samazināsies reisu skaits, līdz ar to, arī ienākumi.

Autors

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *