Vai apavus internetā iespējams iegādāties tāpat kā veikalā?

 

apavi internetāMan ļoti patīk iegādāties apavus internetā, turklāt, pērkot pazīstamu zīmolu kurpes vai zābakus, esmu apmierināta ar pirkumu 90% gadījumu, un man nav nepieciešams atgriezt preci veikalā vai to mainīt.

Iepirkšanos veicu pēc ierastas metodes – lasu atsauksmes dažādos portālos, kā arī aplūkoju, kādas ir cenas citos interneta veikalos. Pievēršu uzmanību tam, vai nav bijušas sūdzības par konkrētā modeļa izmēru, dizainu vai zīmolu (it īpaši, ja tas ir mazāk pazīstams).

Reiz kāda draudzene, kura līdz šim nebija pirkusi apavus internetā, man pajautāja – “Klau, bet vai iegādāties kurpes online, ir tas pats, kas nopirkt tās īstā veikalā?” Tajā brīdī es nedaudz apmulsu, jo pati nebiju par to domājusi. Tik ļoti biju pieradusi, ka visi man nepieciešamie apavi internetā ir pieejami dažu klikšķu attālumā, ka nebiju salīdzinājusi šo procesu ar ierasto iepirkšanos.

Mēģināsim iziet tam cauri soli pa solim. Kad mēs saprotam, ka ir nepieciešams iegādāties jaunu apavu pāri, ko parasti darām? Plānojam laiku, visbiežāk, pēcpusdienā vai brīvdienās, lai to veltītu staigāšanai pa veikaliem, jo nekad nevar zināt, cik ilgi nāksies meklēt piemērotākās kurpes vai zābakus.

Ja iepērkamies internetā, laika plānošana ir daudz vienkāršāka. Aizmirstiet par vakariem vai brīvdienām, kā arī veikalu darba laiku piefiksēšanu. Internets ir pieejams jebkurā laikā, tādēļ varat iegādāties apavus kaut vai agri no rīta vai nakts vidū.

Tālāk, kad esam iegājuši veikalā, mēs dodamies no viena plaukta pie otra, skatoties, kur atrodas konkrētā tipa apavi, kuri mums ir nepieciešami. Var gadīties, ka no tieši tā veida, kas jums vajadzīgs, ir pieejami tikai daži pāri, turklāt tie nav pievilcīgi.

Savukārt internetā meklēšanas laiku iespējams samazināt līdz minimumam, izmantojot preču filtrus. Varat atlasīt apavus pēc to veida, krāsas, izmēra, brenda un citiem parametriem. Turklāt piedāvājums bieži vien ir daudz plašāks nekā parastajos veikalos.

Ja tradicionālajā veikalā izdodas atrast preci, kas patīk, sākotnējo prieku var sabojāt tas, ka nav pieejams tieši jūsu izmērs. Jā, tā ir realitāte, ar kuru sastopas arī pircēji internetā.

Taču atšķirība slēpjas tajā, ka, atlasot preces pēc to izmēra, uzreiz redzēsit tikai tos modeļus, kuriem ir pieejami arī jums vajadzīgie izmēri, lieki neraisot cerības, ka tūlīt, tūlīt varēsit nopirkt savas sapņu kurpes.

Kad apavi ir izvēlēti, parasti tos pielaikojam. Vislabāk uzmērīt apavus abām kājām, lai saprastu, vai tie ērti un labi izskatās. Interneta veikali diemžēl šādu iespēju nespēj nodrošināt, taču tā vietā pie precēm ir pievienoti detalizēti apraksti, izmēri un dažādi attēli no vairākiem rakursiem.

Ja izvēlētie apavi patīk un der, veikalā tos parasti arī iegādājamies un dodamies mājās. Savukārt pirms pirkuma veikšanas internetā, mums vēl ir iespēja nesteidzīgi izpētīt atsauksmes un šī paša modeļa cenas citos veikalos, lai atrastu izdevīgāko piedāvājumu.

Pēc tam, kad apavi jau atnesti mājās, var gadīties, ka tie izrādās citādāki, nekā cerējām. Iespējams, krāsa tomēr nepatīk vai vienai kājai kurpe spiež.

Vadoties pēc individuāliem veikalu nosacījumiem, bieži vien iespējams preci atgriezt atpakaļ vai samainīt. Līdzīgi notiek, iepērkoties internetā – ja pasūtītā prece neatbilst cerētajam vai neder, to varat atgriezt veikalā.

Kā redzat, apavu iegāde internetā nemaz tik ļoti neatšķiras no ierastās iepirkšanās, tikai tai ir vairāk priekšrocību.

Autors