Uztura bagātinātāji, kas uzlabo vīrieša ikdienas veselību

uztura bagatinataji viriesiemŠobrīd Latvijā vērojama tendence, kad abu dzimumu pārstāvji arvien vairāk sāk pievērst uzmanību savai veselības uzturēšanai ilgtermiņā, tomēr, kad runa ir par uztura bagātinātājiem, to nozīmi tomēr joprojām biežāk atzīst sievišķais dzimums. Daļēji tas sakņojas stereotipā, ka vīrieša veselība kā jau stiprajam dzimumam ir gana stipra, un nav nepieciešams tik ļoti rūpēties par savu organismu, tomēr tas nav tiesa – rūpes par savu organismu ir nozīmīgas abiem dzimumiem. Līdz ar to svarīgi noskaidrot, kādi uztura bagātinātāji palīdzēs saglabāt vīrieša veselību ikdienā.

Tie stiprā dzimuma pārstāvji, kas aizraujas ar treniņiem, varētu jau būt iepazinuši proteīnu kokteiļus kā palīgus muskuļu masas palielināšanai. Tomēr to bagātīgais sastāvs palīdzēs arī mazināt neveselīgo našķēšanās ieradumu, kā arī ilgtermiņā uzlabos tauku un muskuļu masas līdzsvaru.

Zivju eļļa savukārt ir līdzeklis, kuru ir vērts ik pa laikam palietot ikvienam. Tās sastāvā esošās Omega 3 taukskābes ir neatsverams palīgs sirds un asinsvadu sistēmas veselības nodrošināšanā. Atklāts, ka zivju eļļai ir arī testosterona līmeni paaugstinošanas īpašība, kā arī pozitīva ietekme uz smadzeņu darbību. Zivju eļļa noder arī vispārējās vīrieša veselības un imunitātes stiprināšanā.

Vēl organisma imunitāti palīdzēs stiprināt arī D vitamīns. Šobrīd vasarā tas sintezējas saules ietekmē, tomēr tumšajos rudens un ziemas mēnešos Latvijas iedzīvotāji mēdz ciest no šī vitamīna trūkuma. Šī iemesla dēļ ir vērts apsvērt D vitamīna uzņemšanu uztura bagātinātāju formā. Gluži tāpat kā zivju eļļas, arī D vitamīna ietekmē paaugstinās testosterona efektivitāte, kā arī tas ir neaizstājams kaulu veselības saglabāšanā, jo palīdz uzsūkties kalcijam,

Aptiekas šobrīd var lepoties arī ar plašu vitamīnu kompleksu vīriešiem piedāvājumu. Šādi multivitamīni ir lielisks veids, kā uzņemt nepieciešamo vielu devu, ko tik sarežģīti sakombinēt tajās pāris maltītēs, ko uzņemam straujajā ikdienas ritmā. Iespējams, ja pirms tam nav lietoti uztura bagātinātāji, tieši šis ir labākais variants, ar ko sākt.

Gan multivitamīni, gan zivju eļļa un citi nosauktie uztura bagātinātāji būs atbalsts vīrieša veselībai saspringtajā ikdienas ritmā, jo ir jāsaprot, ka pie intensīvas slodzes ķermenis patērē vairāk un, ilgstoši ņemot no rezervēm, pastāv iespēja kādā brīdī iedzīvoties hroniskā nogurumā, nespēkā un pat nopietnākās saslimšanās. Protams, gan lietojot proteīnu kokteiļus, gan citus uzturu bagātinošus līdzekļus, nozīmīgs joprojām ir sabalansēts uzturs un veselīgs, aktīvs dzīvesveids. Šo apstākļu kombinācija būs noteicoša labas pašsajūtas veicināšanai ikdienā.

Autors

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *