Trenažiera izvēle – Noderīgi ieteikumu, kas tev atvieglos izvēli!

trenažieriMūsdienās ir pieejami ļoti daudzi trenažieru veidi. Katrs no tiem ir paredzēts kāda noteikta mērķa sasniegšanai, tāpēc trenažiera izvēlei nepieciešams pievērst gana lielu uzmanību, lai vēlāk nevajadzētu nožēlot savu izvēli. Šajā rakstā varēsi vairāk uzzināt par to, kā izvēlēties trenažieri tieši savu mērķu sasniegšanai. Ir jāsaprot gan tas, cik daudz vietas varēsi šim trenažierim atvēlēt, gan arī jārēķinās ar to, ka daži trenažieri būs dārgāki, bet citi lētāki.

Atkarībā no tā, cik daudz naudas esi gatavs ieguldīt trenažiera iegādei, arī vari vadīties izvēles laikā. Protams, svarīgi ir pievērst uzmanību arī trenažiera veidam. Parasti trenažierus var iedalīt divos veidos: kardio trenažieri un spēka trenažieri. Attiecīgi, kardio trenažieri paaugstina izturību, savukārt spēka trenažieri attīsta spēku. Populārāki kardio trenažieri ir skrejceliņi, velotrenažieri, kā arī steperi un eliptiskie trenažieri. Savukārt spēka trenažieri ir, piemēram, soli, kā arī trenažieri, kuri ir ar iebūvētiem atsvariem, kas attiecīgi ļauj trenēr spēku. Izvēloties trenažieri, noteikti nepieciešams saprast, vai konkrētais trenažieris ir piemērots tieši Tavam svaram un augumam. Jāņem vērā, ka visi trenažieri nav vienādi, un tie ir piemēroti dažāda auguma un svara kategorijas cilvēkiem.

Protams, ikviena treniņa mērķis ir saprast, cik daudz kalorijas ir nomestas, kāda ir sirds darbība un citi būtiski rādītāji, tāpēc noteikti pievērs uzmanību, vai konkrētajam trenažierim komplektā nāk arī konsole un displejs, kas ļaus aplūkot visus šos parametrus un sekot līdzi sava treniņa procesam. Izvēloties trenažieri, noteikti pievērs uzmanību arī tā trokšņa līmenim, jo ikviens noteikti vēlas, lai trenažieris mājās nekļūtu par traucēkli – tas pats attiecas arī uz trenažiera izmēru.

Izvēloties trenažieri, ir svarīgi ne tikai tas, kāds tas ir, bet arī tas, vai ražotājs piedāvā garantiju. Un, ja piedāvā, tad uz cik ilgu laiku, kā arī, vai tiek nodrošināts gana laba serviss un apkalpošana, kas ļaus novērst dažādas tehniskas ķibeles.

Ja vēlies nostiprināt sirds un asinsvadu sistēmu, tad vispiemērotākie Tev noteikti būs kardio trenažieri, jo ar šo trenažieru palīdzību ir iespējams šīs sistēmas nostiprināt. Šādi trenažieri neaizņem arī pārāk daudz vietas, tāpēc lieliski iederēsies, ja mājās nav daudz vietas, ko atlicināt trenažiera novietošanai.

Ļoti populāri ir arī velotrenažieri, kas pieder pie kardio trenažieru grupas. Šādi trenažieri ļauj nomest lieko svaru, kā arī attīsta izturību, trenējot arī kāju un muguras muskulatūru. Treniņš uz šāda trenažiera nāk par labu ne tikai svara zaudēšanai, bet arī sirds nostiprināšanai. Ļoti labs ir arī steperis, kas ļauj trenēr kāju un iegurņu muskulatūru.

Savukārt, ja esi nolēmis attīstīt savu spēku, tad vislabāk iegādāties spēka trenažierus, kas nodrošinās izcilu spēka treniņu. Ir dažādi trenažieri, kuri ļauj mainīt svaru vai trošu sistēmu. Protams, galvenais ir atcerēties, ka nevajag sākt uzreiz ar lielu svaru, bet gan jāsāk treniņa process pakāpeniski, lēnām pārejot no mazākiem svara lielumiem uz lielāku svaru. Neatkarīgi no tā, vai trenējies mājās vai sporta zālē, ir ļoti svarīgi pirms treniņa kārtīgi iesildīties, lai vēlāk netraumētu sevi. Drošība, protams, ir pirmajā vietā, tāpēc nevajadzētu pret to attiekties vieglprātīgi. Trenažieris var kļūt par Tava ķermeņa labāko draugu, ja to izmantosi regulāri un pareizi. Tā ir iespēja gan stiprināt savu izturību, gan nomest lieko svaru, gan arī trenēt savu sirds un asinsvadu sistēmu!

Autors

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *