Steidzams remonts mājās – kur ņemt naudu?

aizdevumiJauna, veca, liela vai maza, vienalga, kāda būtu Jūsu dzīvojamā platība, tai noteikti pienāks laiks remontam. Iemesli kādēļ tas varētu būt nepieciešams var dalīties starp stilistisku izmaiņu nepieciešamības, telpas paplašināšanas, renovācijas vai ārkārtas remontdarbiem. Tieši tāpēc, ka vajadzība pēc remonta var būt gan plānota, gan rasties necerēti, ne vienmēr ir iespējams tam sevi sagatavot ne materiāli, ne garīgi.

Ar remonta darbiem vienmēr tiek asociēts plašs izmaksu spektrs, līdz ar to pirms darbu uzsākšanas un veikšanas būtu svarīgi apzināt prognozētās izmaksas. Atkarībā no plānoto pārmaiņu vēriena būtu jāsāk ar nepieciešamo preču sarakstu, ko iespējams sagatavot jebkurā būvmateriālu veikalā ar pārdevēju palīdzību. Tā pat būtu arī jāplāno vai vecais interjers, elektroiekārtas un citas sadzīves lietas iederēsies jauno telpu veidolā. Šeit palīgā iespējams aicināt dizaina ekspertus, kuru darba samaksai jābūt arī vērā ņemamai, lai gan nedrīkst aizmirst par alternatīvu variantu, smelties idejas interneta plašajos nostūros. Līdzīgi internets var palīdzēt ar dažādu būvniecības meistaru sniegto pakalpojumu cenu izklāstu, brīžos, kad ne visas ieceres iespējams realizēt paša spēkiem vai iemaņām. Daudz ko arī ir iespējams uz paša iniciatīvas apgūt pašmācības ceļā izmantojot pieejamos būvniecības žurnālus un citus avotus, taču tas prasīs daudz vairāk laika. Situācijās, kad remonts nepieciešams nekavējoties, tai skaitā negadījumos, kad radušies ievērojami un nekontrolējami bojājumi, šis variants, diemžēl nereti ir jāizslēdz.

Ko līdz visas izmaksas ir apzinātas un remonta tāme ir sastādīta, liela uzmanība jāpievērš finanšu plānošanai. Šis process, atkarībā no katra individuālās situācijas var būt vai nu vienkāršs vai nepatīkams. Lai nu kā, mūsdienās finanšu plānošana un papildus līdzekļu piesaistīšana ir kļuvusi relatīvi vienkārša. Arī piedāvājums un iespējas kļuvušas daudz plašākas gan privātu, gan juridisku personu nepieciešamībām.

Viens no risinājumiem līdzekļu iegūšanai remontam ir aizdevumi. Aizdevumu klāsts ir diezgan apjomīgs un prātīgi izvērtējot visus variantus ir iespējams atrast sev piemērotāko. Ātrais aizdevums piemērots situācijās, kad aizdevums ir īstermiņa un tas ir nepieciešams pēc iespējas ātrāk. Šo aizdevuma veidu, dažkārt var noformēt pat 15 minūšu laikā, kā arī, lai aizdevumu saņemtu nav nepieciešama ne ķīla, ne galvojums. Tieši tāpēc šis būtu labākais veids, kā finansēt savus negaidītākos remonta rēķinus un izdevumus. Ilgtermiņa aizdevums var būt piemērotāks gadījumos, ja remontam ir ieplānotas lielāka apmēra izmaksas līdz ar ievērojamākiem remontdarbiem. Kopējais kredīta apmērs tiek sadalīts ikmēneša maksājumos, tādējādi pakāpeniski varēsiet atmaksāt aizņemto naudas summu kredītiestādei. Prātīgi izplānojot cik liela summa ir nepieciešama, kā arī izvērtējot savu budžetu varat izlemt cik lielu kopējo un ik mēneša summu varat atļauties veltīt kredītsaistību slēgšanai. Vērtīgi arī atcerēties, ka ilgtermiņa kredītsaistībām vienmēr tiks piesaistīts lielāks risks, par ko kredīta izsniedzējs vēlēsies arī lielāku atalgojumu, tieši tāpēc mazākiem tēriņiem būtu izdevīgāk saņemt īstermiņa jeb ātro aizdevumu.

Remonti nāk un iet, tomēr tie ir jāuztver kā investīcija jūsu nekustamajā īpašumā, kas potenciāli paaugstina tā vērtību uz doto mirkli. Veicot šāda veida ieguldījumu katru reizi būtu jāizpēta vai tas atmaksāsies, respektīvi, jūsu dzīvoklis var būt nevainojamā kārtībā taču dzīvojamā māja, kurā tas atrodas var apdraudēt jūsu dzīvokļa stāvokli un vērtību, ja tā nav pasargāta no dažādu ārējo faktoru ietekmes.

Autors

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *