Skrituļslidas bērniem – kā izvēlēties?

skrituļslidas bērniemTuvojas vasara, un daudzi vecāki sāk pārdomāt to, kā padarīt savu atvašu brīvlaiku aizraujošāku. Ja vēlaties parūpēties par to, lai bērns ne tikai aktīvi pavadītu savu brīvo laiku, bet arī iemācītos ko jaunu, iegādājieties skrituļslidas.

Pareizu bērnu skrituļslidu izvēle ir atbildīgs process, jo šo preču piedāvājums ir diezgan plašs, taču atrast tieši tādu modeli, kas būtu ideāli piemērots tieši jūsu atvasei, nav vienkārši. Turklāt pareizu skrituļslidu iegāde ir viens no bērna drošības pamatnoteikumiem.

Ir vairāki faktori, kam jāpievērš uzmanība, izvēloties skrituļslidas bērniem:

  • Ritenīšu materiāls un kvalitāte. Šie kritēriji ir īpaši svarīgi tad, ja bērns nekad iepriekš nav izmēģinājis pārvietoties ar skrituļslidām. Lai būtu iespējams vieglāk apgūt skrituļslidošanu, iesakām izvēlēties ritenīšus, kas izvietoti divās rindās, jo tie ir stabilāki. Standarta skrituļslidām ritenīši ir vienā rindā. To materiālam vajadzētu būt pietiekami mīkstam un elastīgam, lai bērns varētu vieglāk nobremzēt. Ja bērns jau ir apguvis braukšanas iemaņas, varat izvēlēties cietākus un mazākus ritenīšus. Ir pieejamas skrituļslidas, kurām nepieciešamības gadījumā var nomainīt ritenīšus.
  • Zābaku izmērs. Ir pieejamas gan tādas skrituļslidas, kurām ir fiksēts izmērs, gan arī tādas, kurām iespējams regulēt zābaka izmēru. Ja iegādājaties pirmā varianta modeli, ieteicams izvēlēties izmēru, kas ir par divām vērtībām lielāks nekā bērna apaviem. Savukārt, ja izmērs ir regulējams, tad šī problēma jums nebūs aktuāla.
  • Slidu materiāls. Parasti slidu apakšējā daļa tiek darināta vai nu no metāla, vai arī plastmasas. Izturīgāki ir alumīnija rāmji, taču arī plastmasas materiāls mūsdienās ir pietiekami kvalitatīvs. Skrituļslidu svaram nevajadzētu būt pārāk lielam, jo pretējā gadījumā bērns ātri vien nogurs.
  • Drošība. Ja vēlaties, lai bērns varētu pārvietoties ar skrituļslidām, kas stingri turas kājā, izvēlieties modeli, kas aprīkots ar vairākiem stiprinājumu veidiem – šņorēm, lipekļiem un fiksatoriem. Vislabāk, ja ir iestrādāti visi trīs iepriekš minētie stiprinājumi.
  • Aksesuāri. Šis ir vēl viens faktors, kas cieši saistīts ar drošību. Lai izvairītos no dažādām traumām, bērnam vajadzētu būt ķiverei, kā arī ceļgalu un elkoņu aizsargiem. Papildus drošībai var iegādāties arī īpašas zeķītes, kas neļaus kājām slidu zābakos tik ātri sasvīst, kā arī pasargās no tulznu veidošanās.
  • Cena. Ja iegādājaties skrituļslidas bērnam pirmo reizi, ieteicams izvēlēties modeli, kas ir vidējā cenā. Mācoties pārvietoties, skrituļslidas var nolietoties ātrāk. Mūsdienās skrituļslidas var iegādāties gan dažādos sporta preču, gan arī interneta veikalos, piemēram, 220.lv. Internetā preču piedāvājums nereti ir daudz plašāks, kā arī cenas – zemākas. Turklāt par iepirkšanos nav jāsatraucas – ja izvēlētais skrituļslidu modelis nepatiks vai nederēs, varēsit to 14 dienu laikā atgriezt atpakaļ un saņemt iztērēto naudu.

 

Autors