Sieviešu somas: rudens-ziemas tendences 2016

rokassomasTas, kā nēsājat savu rokassomu, saka daudz par Jūsu personību, temperamentu un īsu garastāvokļa brīdi. Kautrīgās izvēlas pār plecu liekamus rokturus un pārmet tos uz priekšu, bet tās, kuras vēlas demonstrēt savu varu un statusu izvēlas somas ar īsiem rokturiem un  lepni nēsā tās uz apakšdelma.

Tomēr, runājot ar mūsu internetveikala 220.lv modes ekspertiem, tie saka, ka daži ieradumi, kas saistīti ar rokassomiņu nēsāšanu, daudz var izteikt ne tikai par somiņas īpašnieka personību, bet arī visu tautu. “Piemēram, īstas ādas somas ir vienas no populārākajām Latvijā. Iespējams, šī tendence ir somiņu ērtuma, kvalitātes un izturības rezultāts. Latvijas sievietēm, šie faktori joprojām ir ļoti svarīgi un būtiski, “- saka speciālisti.

Taču 2016 gada rudens-ziemas somu tendences, nepakļaujoties noteiktajām normām, sola iepūst somu pasaulē inovāciju brāzmu – gan rokas somiņu dizainā, gan to nēsāšanas veidā. No “it kā nejauši palikušās, viegli pārmestās” rokassomas uz pleca, līdz rokā nēsājamas mugursomas – personības pētošiem speciālistiem nāksies pastrādāt, vēloties izpētīt, kādi personības tipi izvēlas šos dizainparaugus. Kopā ar 220.lv modes ekspertiem aicinām jūs iepazīties tuvāk ar 2016. gada rudens-ziemas rokassomu modes tendencēm:

Pleca somas

Viens no sezonas hītiem – maza somiņa pār plecu. Šīs sieviešu rokassomas ir mīļas gan  māmiņām, gan vecvecākiem, un tagad ir cieņā arī pie mums. Šis, jau par klasiku sauktais rokassomu tips, nekad neiziet no modes: dažādas variācijas, nēsāšanas veidi, izmēri, krāsu nokrāsas un taml. ļauj šāda veida rokassomām vienmēr būt aktuālām un Jūsu garderobē izskatīties jaunām un pārsteidzošām.

Savilktas auduma mini somas

Bija ļoti populāras Viktorijas laikos, šīs savilktās mini somas rudens-ziemas sezonas laikā, valda arī mūsdienu modes garderobē. Interpretējot mūsdienu dizaineriem (rudens-ziemas sezonas interpretācijas ierosināja Alberta Ferretti, Giorgio Armani, Alexander Wang, Lanvin u.c.), šīs mini somas ir ne tikai lieliski piemērotas vakaram, bet arī pēcpusdienu pastaigām.

Dubultās somas

Viens no stilīgākajiem modeļem šajā sezonā ir dubultās somas – divas identiska izskata vienas sadaļas somas sapārotas pārī kopā un veido vienas somas iespaidu. Atliek tikai iedomāties, kādi bija iemesli rokassomas radīšanai – varbūt rudenī pārnēsāt vairāk mantu? Vai vienkārši ar tādām rokassomām izskatāmies burvīgāk? Neatkarīgi no patiesības, tad dubultā soma ir viena no spēcīgākajām sezonas tendencēm.

Kažokādas somas

Kažokādas somas pamazām kļūst par katras rudens-ziemas kolekcijas neatņemamu sastāvdaļu. Gadu pēc gada, šī tendence nepamet modes kolekcijas. Un, iespējams, ne velti! Dažāda lieluma, formas un dizaina kažokādas somas vienmēr priecē aukstajā rudens vai ziemas dienā. Tas ir tik jauki, ka ar salā nosalušiem pirkstiem var satvert kaut ko jauku, mīkstu un pūkainu … Pat ja taā ir tikai Jūsu rokassoma!

Dabīgās ādas somas

Leoparda un tīģera raksti, čūsku un krokodilu āda – pasaulē esot populārai ekoloģijas un dzīvnieku tiesību kustībai, dabīgās ādas aksesuāri, šķiet, no modes vēl iziet neplāno. Zilas un dzeltenas, lielas un mazas, slavenu un vēl tikai topošu dizaineru – īstas ādas somas šajā sezonā joprojām valda modernajā garderobē

Somas uz siksnas

Ērtākās un stilīgākās somas titulu pelnījusi jaunā tendence ieplūst lielākajā daļā no rudens-ziemas 2016. modes kolekcijām, un šķiet, ka viņas pozīcijas ir nostiprinājušās uz ilgu laiku. Iedomājieties, cik daudz var paveikt, kamēr nēsājat šīs trakās, bet tai pašā laikā stilīgās somas? Sākot ar siltas kafijas tases turēšanu abās rokās (kad bija pēdējā reize, kad to darījāt?), Beidzot ar dejām līdz rītausmai.

Mugursomas… nēsājamas rokā

Mugursomas atkal atgriežas modes trasē, bet šoreiz nedaudz mainījušās. Kā? Arvien vairāk un vairāk dizaineru, veicina uz mugursomas nēsāšanu paskatīties netradicionāli un mugursomas parastās nēsāšanas vietā uz pleciem, nēsāt to rokā. Varbūt ne ērtākais veids, kā nēsāt mugursomu, bet tiešām stilīgs!

Sieviešu somas, ar metāla spīduma efektu

Metāla spīdums, no drēbem pārejošs uz aksesuāriem, bez šaubām, radīs vēl vienu nekontrolētu modes uzplaukumu. Metāla efekta dekorētas somas atgādina futūristisku sapni, pārceļ kaut kur otrpus realitātei, un ļauj uz brīdi pasapņot par tālu un nepazīstamu realitāti. Nav šaubu, kāpēc metāla efekts ir tik populārs!

Pusmēness formas vai Hobo somas

Šo somu jau sen neesam redzējuši ne uz podiuma, ne ielās, taču šoruden un ziemā tās atgriežas! Pusmēness formas un Hobo somas ir tādas pašas formas, atšķiras tikai materiāli, no kuriem tās ir izgatavotas. Šīs somas ir ne tikai apbrīnojami jaukas, bet arī ļoti ietilpīgas. Turklāt pastāv daudz dažādu formu, krāsu un dizaina iespēju, lai atbilstu katra modes gaumei.

“Nejauši atvērtas” sieviešu somas

Bez šaubām, izrādot savu 2016-2017 rudens-ziemas modes kolekciju daudzu modes dizaineru somas tika atstātas nedaudz pusvirus apzināti ne tāpēc, lai piedāvātu jaunu nēsāšanas veidu, bet, lai eksponētu greznu somu iekšpusi. Tomēr 220.lv modes eksperti saka, ka šāds solis izraisīja jaunu, “bezrūpīgu meiteņu” modes tendenci! Kad soma ir pustukša – kāpēc to nenēsāt pusatvērtu? It īpaši, ja iekšpuse ir ne mazāk skaista kā ārpuse.

 

Autors

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *