Sēžammaisi – stilīgs un praktisks interjera akcents

sēžammaisiBieži kafejnīcu vai dzīvojamo telpu interjeru grezno sēžammaisu „priekšteči” – ar pupām piepildīti maisi, kas reiz aizstāja sēdēšanas un gulēšanas mēbeles nogurušajiem angļu darbiniekiem. Vēlāk novatoriskie hipiji šo akcentu sāka aktīvi izmantot mājas interjerā – pupu vietā maisus piepildīdami ar speciālām granulām. Mūsdienās sēžammaisi ir populāri visā pasaulē,to oriģinalitāti un ērtumu ir novērtējuši arī lietuvieši. Dažiem šo sēžammaisu ražošana ir kļuvusi par ienākumu avotu.

Latvijas tirgū sēžammaisi ienāca kā bērnu istabas mēbele, taču drīz vien šis burvīgais un ekskluzīvais akcents okupēja arī citas telpas: atkarībā no tā lieluma un formas,sēžammaiss var aizstāt ne tikai krēslu, bet kalpot arī kā neliela sofa vai kafijas galdiņš. Kafejnīcu vai bāru īpašnieki bieži savu interjeru pat nespēj iedomāties bez šī akcenta: efektīvs izskats, un klienti labprāt „iekrīt” sēžammaisā tā vietā, lai atspiestos pret cietu krēsla atzveltni. Sēžammaisu universālums patiesi vilina: kaut arī tā ir moderna mēbele, taču, izvēloties nepieciešamo krāsu un formu, tāvar tikt lieliski iekļauta arī tradicionālā interjerā. Izmantojamie materiāli, krāsas un ornamenti var tikt izvēlēti saskaņā ar vēlmēm un pieskaņoti dominējošajam stilam.Salīdzinoši zemās cenas, mazie gabarīti un svars rada iespējas vienā acumirklī atjaunot telpu. Tā ir lieliska izeja tiem, kuri meklē risinājumu tam, kā praktiski un pievilcīgi aizpildīt nelielu telpu.

Sēžammaisu ražošanas uzņēmējdarbība šobrīd ir „uz viļņa” – to cena ir atkarīga no lieluma, formas sarežģītības,izmantojamo materiālu kvalitātes.Ja kādu biedē cena par vienu sēžammaisu vairāku simtu eiro vērtībā tad,kādēļ nepamēģināt to izgatavot pašam? Ražošanas tehnoloģija nav sarežģīta, internetā var atrast detalizētu instrukciju, nepieciešamās piegrieztnes un citu informāciju.

  • Sēžammaisu „iekšpuse” – poliestera granulas – tās bieži tiek pārdotas sadzīves preču veikalos.
  • Granulām vajadzētu tikt apvilktām ar divām kārtām – oderi un virspusi – „redzamo” daļu. Praktisks risinājums ir rāvējslēdzēja iešūšana, kas atvieglo sēžammaisa tīrīšanu, tam sasmērējoties, vai, apnīkstot augšējā slāņa vecajam audumam, tā nomaiņu pret jaunu.
  • Viens no būtiskākajiem lēmumiem ir tas, kādu materiālu izvēlēties augšējā slāņa sagatavošanai. Iespējamie varianti – eko āda, gobelēns, bieza kokvilna vai džinsa audums. Izvēloties audumu, izvērtējiet ne tikai to, lai sēžammaiss estētiski iederētos interjerā, bet arī būt izturīgs, viegli kopjams, saglabātu formu utt.
  • Ja esat nodomājis sēžammaisu izmanto laukā,parūpējaties par mitrumizturīgu audumu.

Autors

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *