Problēma, par ko kautrējas runāt – urīna nesaturēšana

Veselības jomā ir daudzas tādas tēmas, par kurām kautrējamies runāt un bieži vien noklusējam, slēpjam pat no tuvākajiem cilvēkiem. Tomēr problēmas ignorēšana un laicīga nerisināšana situāciju tikai pasliktina, paildzina ārstniecību un pat var samazināt iespēju uz izveseļošanos.

Kāpēc mēs nerunājam par delikātām veselības problēmām? Jo lielākā daļa no mums ir auguši laikos, kad par daudz ko nerunāja, ārstniecība nebija pārāk iejūtīga un privāta, saskarsmē ar speciālistiem biezi vien nācās rēķināties ar nosodījumu, neizpratni un arī diskrētuma trūkumu.

Tāpēc, lai pasargātu sevi, labāk izvēlamies paklusēt un nevērsties pie speciālista, nelūgt arī tuvinieku atbalstu. Viena no šādām delikātām veselības problēmām, kas patiesībā ir ļoti plaši izplatīta dažādās vecuma grupās gan sievietēm, gan vīriešiem, ir urīna nesaturēšana.

Izplatīta gan vīriešiem, gan sievietēm

URĪNA NESATURĒŠANAStatistikas dati apliecina, ka ar urīna nesaturēšanu vienlīdz bieži saskaras gan sievietes, gan vīrieši. Un maldīgs ir uzskats, ka tas notiek tikai cienījamā vecumā, kad ķermeni pārņēmušas kādas fiziskas un garīgas slimības, kas ietekmē arī urinācijas kontroli.

Protams, ka tas ir viens no tipiskiem scenājiem, tomēr urīna nesaturēšana nav tikai vecu un slimu cilvēku problēma.

Tā var piemeklēt sievietes un vīriešus spēka gados, kad neviens vēl tā īsti neaizdomājas par nopietnām kaitēm. Vēl viena urīna nesaturēšanas pacientu grupa ir cilvēki ar invaliditāti.

Tie var būt vecumā no dažiem gandiem līdz pat sirmam vecumam. Ja pacientam ir iedzimti fiziski un garīgi attīstības traucējumi, visticamāk, ka tam klāt būs arī urīna nesaturēšana.

Tāpēc jāsaprot, ka to cilvēku skaits, kas saskaras ar urīna nesaturēšanu visa pasaulē, ir neiedomājami liels. Tas nozīmē, ka jābeidz šo problēmu slēpt un noklusēt tās apmērus. Urīna nesaturēšanas pacienti ir pelnījuši izpratni, toleranci un pienācīgu problēmas risināšanu.

Un šobrīd šajā jomā jau ir sperti nozīmīgi soļi gan ārstniecībā, gan urīna nesaturēšanas pacientu komforta nodrošināšanā.

Laicīga konusltācija pie speciālista

konsultacijaViens no pirmajiem soļiem, kas ir jāveic pēc tam, kad ir konstatētas kaut nelielas nekontrolētas urīna noplūdes – vizīte pie speciālista, kurš spēs atrast šīs problēmas cēloņus un izvērtēt, vai tie ir novēršami.

Bieži vien urīna nesaturēšana ir signāls par kādām lielākām veselības problēmām.

It īpaši tas attiecas uz vīriešiem, jo viņiem prostatas veselība iet roku rokā ar urinācijas traucējumiem. Prostatas vēzis un citas prostatas saslimšanas ir nopietnas lietas, tāpēc urīna nesaturēšanu nevajag ignorēt, bet gan vērsties pēc palīdzības pie speciālista.

Sievietēm bieži vien šo problēmu izraisa grūtniecības un dzemdību radīts muskuļu vājums, mazā iegurņa orgānu noslīdējumi.

Daudzos gadījumos var palīdzēt regulāri vingrinājumi vai operācija. Bet labāko risinājumu vienmēr ieteiks specialists. Protams, ir gadījumi, kad veselības traucējumi un līdz ar to arī urīna nesaturēšana nav novēršama, tāpēc ir svarīgi izvēlēties labākās higiēnas preces, kas pasargās no urīna noplūdēm un ļaus pilnvērtīgi turpināt ierastās aktivitātes.

Mājas lapā www.tena.lv varat uzzināt par profesionāliem higiēnas līdzekļiem tieši urīna nesaturēšanas pacientiem.

 

Autors

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *