Praktiski padomi telts iegādei

teltisTuvojoties gada siltajai sezonai, arvien biežāk sākam aizdomāties par to, kur šajā vasarā doties, lai pārnakšņotu pie dabas, izbaudītu silto laiku un lielisku kompāniju. Lai atpūta būtu izdevusies, bez kvalitatīvas un pietiekoši ietilpīgas telts neiztikt. Teltis ir iespējams iegādāties gan dažādos tūrisma preču veikalos, gan arī internetā, turklāt teltis internetā ir ne tikai plašākā piedāvājumā, bet nereti arī par zemākām cenām. Šajā rakstā jūs atradīsit padomus, kas palīdzēs izvēlēties telti jūsu ideālajām brīvdienām.

Kādas konstrukcijas telti izvēlēties? Ja plānojat doties ceļojumā, pārgājienā vai atpūtas braucienā, jāņem vērā, ka platība, kurā uzstādīsit telti, var nebūt pietiekami mīksta vai līdzena, turklāt arī laika apstākļi mēdz būt neparedzami. Lai par drošību un ērtību nebūtu jāsatraucas, izvēlieties telti ar krustveida lokiem, jo tie neļaus teltij sagāzties lielā vējā, kā arī uzstādīšana būs vienkāršāka.

Kāda augstuma telti izvēlēties? Mazākam cilvēku skaitam paredzētās teltis ir zemākas, tādēļ, ja esat gara auguma, izvēlieties tādu, kurā pietiktu vietas četriem cilvēkiem un vairāk, jo tās būs augstākas.

Kādas telts papildfunkcijas ir nepieciešamas? Ir noderīgi, ja teltī pietiek vietas ne tikai pašiem cilvēkiem, bet arī, piemēram, ceļa somām un apaviem. Ērtākais variants šajā gadījumā būs telts ar priekštelpu, kurā varēsit salikt visas lietas, kuras aizņem lieku vietu, bet negribat, lai tās, piemēram, tiktu sabojātas lietus ietekmē.

Guļvietu daudzums. Ja teltī plānojat gulēt viens, jums nebūs nepieciešama liela platība, taču, tā kā teltis ir vairākkārt izmantojamas, labāk iegādāties tādu, kurā pietiek vietas vairākiem cilvēkiem, jo jūs nevarat paredzēt, kad var nākties doties kādā ceļojumā kopā ar draugiem vai ģimeni.

Ūdensnecaurlaidīgās teltis. Šādas teltis noderēs jebkurā gadījumā, jo Latvijā laika apstākļi mēdz mainīties ļoti strauji. Kampinga teltīm ārējās apdares ūdensnoturība parasti ir 2500 mm, kas ir pietiekami augsts rādītājs, un nodrošinās to, lai lietus neiekļūtu telts iekšienē. Protams, jo lielāks būs šis skaitlis, jo labāk. Tādēļ neiesakām izvēlēties telti, kuras ūdensnoturība ir mazāka par 1000 mm.

Ventilācija. Lai arī telts ūdensizturība ir svarīga, tikpat nozīmīga ir tās materiāla gaisa caurlaidība, proti, lai teltī būtu pietiekoši laba ventilācija. Īpaši svarīga tā ir karstā laikā, kā arī tad, ja teltī atrodas vairāki cilvēki.

Telts slāņi. Parasti sastopamas vienslāņa un divslāņu teltis. Vienslāņa teltis, protams, būs vieglāk pārnēsājamas, taču, izvēloties šādu veidu, ir jāpievērš uzmanība, vai teltij ir ventilācijas lodziņi, kas nodrošina gaisa apmaiņu. Divslāņu telts veida nosaukums jau pats par sevi pasaka, ka tas sastāv no diviem slāņiem – ārējās un iekšējās telts. Iekšpuse parasti ir veidota no viegla un elpojoša materiāla. Pievērsiet uzmanību, no kāda materiāla ir veidota telts grīda. Tai jābūt pietiekami izturīgai, kā arī biezai, lai aukstums no zemes neradītu diskomfortu nakts laikā. Šādām teltīm virspuse parasti ir no neilona, kas pasargā no vēja un lietus. Savukārt brīvajā daļā starp pirmo un otro slāni uzkrājas siltums. Attālumam starp šiem slāņiem vajadzētu būt no 7 līdz 10 centimetriem.

Izvēlies sev piemērotāko:

http://220.lv/lv/sports-turisms-un-atputa/turisms/teltis

Autors