Praktiski novērojumi par kosmētiku

kosmētikaBez kosmētikas visticamāk nespēj dzīvot ne viena meitene. Vienai to vajag mazāk, citai vairāk, taču visām ir nepieciešami atbilstoši kosmētikas līdzekļi – parfimērija, lūpu krāsas, pūderis, grima bāze, dekoratīvā kosmētika u. c. Interneta veikali, piemēram, 220.lv, sniedz iespēju daiļā dzimuma pārstāvēm iepirkties, neizejot no mājas, taču pirms iepirkšanās ir jāzina, ko vēlaties, kas ir nepieciešams un kāda internetā piedāvātā kosmētika jums ir piemērota. Tāpēc jūs iepazīstinām ar dažiem praktiskiem novērojumiem par kosmētiku.

Smaržas – ne vienmēr ir smaržas

Parfimērija ir viena no visbiežāk iegādātājām precēm. Lielākā daļa no meitenēm to jau zina, taču citām vēl arvien ir viegli kļūdīties, nopērkot smaržas, kuras nav smaržas. Aromātiskie šķidrumi pēc savas koncentrācijas ir iedalāmi trīs veidos. Pirmkārt, smaržas – aromātiskākā parfimērija, to pietiek izsmidzināt vien dažam lāsītes uz ķermeņa, lai smarža saglabātos visu dienu, biežāk to izmanto vakarā izziešanās, svētkos. Mazliet vājāka smaržas, ko visbiežāk izmanto ikdienā, jo nekaitina to intensīva smarža, ir parfimērijas ūdens. To var izsmidzināt uz ķermeņa vai uz apģērba. Visvājākā smaržu palete ir tualetes ūdenim, tas izsmidzināms uz apģērba. Ņemot vērā smaržu dažādību, izvēloties smaržas, vienmēr pievērsiet uzmanību īstajam parfimērijas veidam. Protams, pasūtot smaržas internetā, labāk ir zināt, kādas smaržas vēlaties, kādas jau ir izmēģinātas vai testētas parastos veikalos. Taču plašāk painteresējoties par parfimēriju un smaržu materiālu sastāvu, iespējams pat nepasmaržojot atrast smaržas, kas jums būtu piemērotas.

Smaržām ir izdalāmi četri pamatveidi. Ja zināt, kas jums ir vispiemērotākais un kas jums patīk, tad iegādāties jaunas smaržas varat viegli, vadoties pēc šīm smaržu līnijām:

Ziedu smaržas. Tā ir pietiekami maiga, smalka smarža, kas ir ideāla izvēle elegantām un smalkām sievietēm. Ziedu smaržu raksturo ilgnoturīga smarža.

Citrusaugļu smaržas bieži tiek sauktas par vecākajām smaržām, jo tās ir visvecākās smaržas, ko izmanto smaržu ražošanā. Viegls, atsvaidzinošs citrusu aromāts ir piemērots sievietēm, kuras sev uzticas. Starp citu ir būtiski minēt to, ka citrusu smarža piešķir možumu un enerģiju.

Sulīgas koksnes smaržu smarža ir maigi eleganta, tādēļ ir pieņemama vecāka gadagājuma sievietēm, lai arī šo smaržu arvien biežāk atklāj arī jaunatne.

Austrumu valstis asociējas ar vīrakiem. Tieši tie bija smaržu aizsācēji, tāpēc nav pārsteigums, ka austrumnieciskās smaržas atgādina vīrakus. Ass aromāts, kas saglabājas ilgi. Lai sasmaržotos pietiek ar pilīti smaržas, lai tā saglabātos visu dienu.

Ko darīt, ja ir bail iepirkties internetā

Iegādāties krēmu, dušas želeju, pat skropstu tušu internetā ir viegli. Piem., izvēloties skropstu tušu, ir jāzina, kādu krāsu vēlaties (melnu, brūnu u. c.), kāda birstītes forma vislabāk attaisnosies nākotnē, vai ir iespējams izlemt pēc norādītā produkta apraksta, kurā ir norādīts, kādu rezultātu varat sagaidīt (atdalāmas un padarāmas biezākas skropstas, pagarināmas skropstas vai skropstas padarāmas biezākas). Tātad vienkārši. Savukārt, izvēloties tādus kosmētikas produktus, kā grima bāzi, maskējošo krēmu, birstošu pūderi u. c., ir jāapgūst gudrības. Jo izvēlēties vispiemērotāko krāsu, skatoties tikai attēlā, ir pietiekami sarežģīti. Tas, ko redzat datora, mobilā telefona vai planšetes ekrānā, var būtiski atšķirties no realitātes. Vai ir kāda gudrība? Protams, ir jāiegriežas veikalā, jāpamēģina noskatīto preču paraugi un jānosaka, kura krāsa vislabāk atbilst jūsu ādas tipam. Tad atzīmējiet krāsas kodu un droši pērkat internetā, jo interneta veikalā pārdodamo preču kodi ir tādi paši, kurus piešķir ražotāji un kādus redzat parastos veikalos.

Kosmētikas derīguma termiņš

Ļaujoties ļoti vilinošām akcijām, vienu un to pašu produktu gribas iegādāties lielos apjomos, jo reizēm, pasūtot kosmētiku internetā, lielāks iepirkumu grozs nozīmē bezmaksas piegādi vai papildus dāvanas. Taču esiet uzmanīgi, kosmētikai ir derīguma termiņš. Pirmkārt, painteresējaties, cik ilgi produkts, kuru plānojat iegādāties, ir derīgs. Otrkārt, izvērtējiet, cik ilgā laikā jūs to izlietosiet. Tad aprēķiniet, cik paspēsiet izlietot līdz derīguma termiņa beigām.

Neaizmirstiet regulāri pārbaudīt arī mājās esošo kosmētiku, varbūt kosmētikas maciņā jau krājas līdzekļi ar sen beigušos derīguma termiņu. Pārskatiet kosmētiku, kuru viena vai cita iemesla dēļ nelietojat un neplānojat lietot, taču tā vēl ir daudz un izmest žēl – uzdāviniet tādus līdzekļus draugiem vai sievietēm, kuras meklē atbalstu speciālās sociālā tīkla Facebook grupās un kuras arī vēlētos uzpūsties, bet nespēj sev nopirkt pat visvienkāršāko sejas krēmu.

Kā uzglabāt kosmētiku?

Ja zināt, kā iegādāties un kā izmantot kosmētiku, tad ir vērts atgādināt galvenos kosmētikas uzglabāšanas noslēpumus. Neatbilstoši uzglabājama kosmētika ātrāk noveco, pat sabojājas, zaudē savas īpašības un kļūst lietošanai nepiemērotas. Kosmētiku vislabāk uzglabāt istabas temperatūrā sausā vietā, vislabāk kādā atvilktnē, kur tai nepiekļūtu tieši saules stari. Pēc izmantošanas, vienmēr aizveriet kosmētikas iepakojumus – atstājot tos atvērtus, lielākā daļa kosmētikas līdzekļu var sākt bojāties. Sejas krēmu labāk ņemiet ar plastmasas lāpstiņu, bet ne ar pirkstu. Ņemot krēmu ar pirkstu, variet sabojāt produktu, tajā „iesmērējot” netīrumus vai baktērijas. Visu kosmētiku vislabāk uzglabājiet sterilu un to uzziediet ar speciāliem līdzekļiem, piemēram, grima otiņām, šķidriem pūderiem paredzētu sūkli.

Autors