Plāno ģimenes finanses gudri

Finanšu plānošanas jautājumi ir aktuāli katrā ģimenē, jo no stabilas un drošasfinanšu situācijas ir atkarīgs jūsu sirdsmiers un pārliecība, ka arī satricinājumu gadījumā ģimene necietīs un tai nevajadzēs atteikties no ierastā dzīves līmeņa. Tā ir liela māksla – iemācīties apdomīgi apieties ar esošo budžetu un rast veidus, kā īstenot visas pamatvajadzības. Liela daļa cilvēku ir impulsīvi pirkumos, neplāno uz priekšu un arī nenodrošinās neparedzētām situācijām. Daži soļi, ko veicat savu finanšu labā, var būtiski uzlabot situāciju.

Veido uzkrājumus

uzkrājumsLai gan par šo jautājumu runā daudz, tomēr joprojām tikai neliela daļa cilvēku veido uzkrājumus. Protams, ka šobrīd ekonomiskā sitācija nav īpaši laba, ienākumi daudzām ģimenēm ir zemi, bieži vien knapi var savilt galus mēneša beigās. Bet pat tādos gadījumos var izdomāt, kā atlicināt dažus eiro, ko nolikt. Gada vai pat vairāku laikā tā var kļūt par nozīmīgu naudas summu, kas var palīdzēt kādā krīzes situācijā vai ļaut veikt lielāku pirkumu.

Par uzkrājumu veidošanu mūsu valsts iedzīvotājiem vajadzētu domāt daudz nopietnāk. Un, ja kādam tiešām bail naudu uzkrāt bankā, tad vienmēr var izmantot krājkasīti. Krāt vecākiem vajadzētu mācīt jau saviem bērniem, lai izveidotu pozitīvu attieksmi pret šo procesu un reāli parādītu, ka ilgāka laika pūles pēc tam vainagojas ar kaut kā kārota iegūšanu. Krāt var gan drošība spilvenam, gan kādam konkrētam pirkumam, gan bērnu nākotnei un savām vecumdienām.

Atmet nevajadzīgus tēriņus

Labs veids, kā padarīt sava ģimenes budžeta izlietojumu daudz racionālāku – izanalizēt tēriņus un izskaust nevajadzīgos naudas zagļus. Tādu mūsu ikdienā mēdz būt daudz. Dažreiz maksājam par pakalpojumiem, ko nemaz neizmantojam, pārāk bieži iegriežamies pēc kafijas un smalkmaizītēm pirms darba. Pusdienas nepaņemam līdzi no mājām, bet katru dienu ejam uz dārgu kafejnīcu. Šādus piemērus varētu atrast vēl un vēl.

Katrā ģimenē tie noteikti ir savādāki. Tāpat arī ne no visiem ieradumiem esam gatavi atteikties. Jāizvēlas tiešām nelietderīgākie naudas izlietošanas veidi. Jau pēc viena mēneša redzēsiet, kā izmainās situācija. Bet ir svarīgi šo ietupīto naudu novirzīt kādam jēgpilnam mērķim, nevis atkal ieviest nevajadzīgu tēriņu veidu.

Apvieno kredītus

Tas ir normāli, ka gandrīz katrai ģimeni ir viens vai vairāki kredīti. Bez tiem ir grūti nodrošināt vajadzīgo dzīves kvalitāti ģimenei. Daudzi izvēlas hipotekāro kredītu, lai iegūtu savu mājokli, auto līzingu, lai varētu tikt uz darbu, patēriņa kredītu, lai iegādātos sadzīves tehniku.

Ir labi, ka par to visu var norēķināties ar nelieliem ikmēneša maksājumiem. Bet izrādās, ka arī ar šiem izdevumiem var rīkoties gudri. Kredītu apvienošana var palīdzēt ietaupīt ievērojamu naudas summu, ko līdz šim brīdim katru mēnesi maksājāt vairākiem aizdevējiem.Interneta vietnē http://www.latvijashipoteka.lv/ var uzzināt par izdevīgu piedāvājumu apvienot kredītus pie viena aizdevēja – „Latvijas Hipotēkas”, kas nomaksās visus jūsu esošos kredītus un ar izdevīgiem nosacījumiem un zemu procentu likmi izsniegs vienu jaunu aizdevumu.

Tādā veidā ikviens, kuram ir viens vai vairāki kredīti, var samazināt savus ikmēneša izdevumus par kredītsaistībām un arī kopumā samazināt savu parāda summu. Tā ir lieliska izdevība atslogot savu ģimenes budžetu un naudu novirzīt citām svarīgām vajadzībām. Kaut vai no tās veidot uzkrājumus. Ir vērts sīkāk izpētīt šo iespēju. Aizdevēja mājas lapā arī pieejams kalkulators, kas aprēķinās, cik daudz varat ietupīt, ja apvienojat kredītus.

Autors

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *