Pasīvo ienākumu realitāte

ferratum kredītsPēdējos gados īpašu popularitāti ir ieguvuši biznesa konsultanti, kuri sludina iespēju pelnīt milzu naudu, “laiski guļot pludmalē un dzerot kokteili”. Un pārsteidzoši ir tas, ka tā ir kļuvusi pat par tādu kā modes lietu – būt iesaistītam kādā tīkla mārketingā. Tik pat pārsteidzoši ir tas, cik daudz cilvēku iesaistās šajos biznesos, tīkla mārketinga shēmās un citos pasākumos, ar sapni kādu dienu sasniegt tādu ienākumu līmeni, kad varēs pamest savu maizes darbu un,neko nedarot, regulāri varēs saņemt pasīvos ienākumus savā kontā. Tāpat pārsteidzoši ir tas, ka parasti šiem pasīvajiem biznesiem pievēršas cilvēki, kuri ir nonākuši finansiālās problēmās – tiem ir paņemti vairāki ātrie kredīti, kurus nespēj apmaksāt, tie ir zaudējuši darbu un nespēj atrast jaunu, piemērotu darbavietu, vai arī tie ir tuvu pensionēšanās gadiem un saprot, ka valsts nebūs tā, kura spēs nodrošināt pienācīgas vecumdienas.

Nepieciešamības gadījumā,  aizņemies šeit: https://www.ferratum.lv/lv/atrie-krediti

Sāksim ar to, ka noskaidrosim, kas tad īsti ir pasīvie ienākumi. Tie ir regulāri ienākumi, kas ienāk no finanšu avota, kas nav darba devējs vai paša vadīts uzņēmums. Šie avoti var būt dažādi, sākot ar ienākumiem no īpašuma nomas, beidzot ar autoratlīdzību vai ienākumiem no dividendēm. Šķietami tas ir vienkārši – jums tikai jārada kaut kas, no kā pēc tam varētu saņemt naudu.Taču realitāte jeb patiesība par pasīvajiem ienākumiem ir gauži vienkārša – nav tādas lietas kā pasīvi ienākumi vai pasīvs bizness. Kādēļ tāds apgalvojums? Tādēļ, ka, lai rastos pasīvi, ir nepieciešami aktīvi, pretējā gadījumā bizness, no kura nāk pasīvie ienākumi, vienkārši sabruks.

Otra patiesība par pasīvajiem ienākumiem ir tāda, ka, lai tos saņemtu, jums ir jāizveido vadības sistēma, kas uztur nepārtrauktu un stabilu pārvaldību. Tas ir svarīgi, lai, piemēram, jūsu slimības gadījumā pasīvie ienākumi nepārtrauktu ienākt jūsu kontā. Tāpat jāsaprot, ka pa tad, kad būsiet sasniedzis to līmeni, kad sāks ienākt pasīvie ienākumi, jūsu darbs nebeigsies, jums būs jāvelta savs laiks, lai nodrošinātu to, ka bizness turpina darboties un attīstīties.

Nākamā realitāte, ar kuru saskaras ikviens, kurš vēlas saņemt pasīvos ienākumus, ir tas, ka nepieciešama aktīva darbība, piemēram, atalgots darbs peļņas nolūkā, lai algu ieguldītu aktīvos, kas rada pasīvos ienākumus.  Labs piemērs ir pasīvo ienākumu saņemšana no nekustamā īpašuma. Jums iesākumā ir aktīvi jādarbojas, lai nopelnītu tik daudz līdzekļus, lai varētu iegādāties dzīvokli, kuru vēlāk iznomāt un iegūt pasīvos ienākumus.

Skarba patiesība par pasīvajiem ienākumiem ir arī tāda, ka ne katrs to spēj sasniegt. Pasaulē ir daudz un dažādu biznesa kouču, finanšu ekspertu un mentoru, kas sniedz padomus, kā izveidot veiksmīgu pasīvo biznesu, taču ir jāsaprot, ka ne katram tas ir pa spēkam. Lielākais šķērslis, ar ko saskaras šo shēmu entuziasti, ir fakts, ka sākuma stadijā jums ir jābūt hiperaktīviem, jums ir jābūt labam pārdevējam un harizmātiskai personai. Tās nav īpašības, kuras tiek ieliktas šūpulī no dzimšanas, tādēļ paralēli tam, kad sākas pasīvā biznesa būvēšana, cilvēkam ir jāiziet neskaitāmas apmācības un ir jāiegulda liels darbs savā pašizaugsmē. Lielā mērā tieši pasīvo ienākumu gribētāji ir pašizaugsmes treniņu mērķauditorija. Iespējams, tā pat ir viena no šī biznesa sastāvdaļām.

Tātad realitāte par pasīvajiem ienākumiem ir tāda, ka tā nav “viegla nauda”. Tas ir ilgtermiņa projekts – jums būs jāvelta kā minimums vairāki gadi, finanšu resursi un savs laiks, lai sasniegtu mērķi saņemt pasīvos ienākumus. Tas arī prasīs smagu darbu ar sevi savā personības transformēšanā, mainot domāšanu, kas ir tik tipiska latvietim – ka nopelnīt var tikai smagi strādājot garas darba stundas.

 

 

 

 

 

 

 

 

Autors

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *