Padomi tiem, kuriem jāizvēlas apavi

apaviSatiekot cilvēku, bieži vien mūsu skatiens tiek vērsts uz apaviem.Tāpēc, lai arī cik stilīgā apģērbā esam ģērbušies, neaizmirstiet, ka apaviem vienmēr jābūt kārtīgiem. Neatkarīgi no tā vai tie ir apavi vīriešiem, vai apavi sievietēm.Vēl būtiskāks faktors, kas tiešā veidā ietekmē mūsu veselību – apavu piemērotība un kvalitāte. Ja jau n-tās reizes nevarat atrast normālus apavus, ciešam no tulznām, svīšanas un, iespējams, pat no kāju vai muguras sāpēm, būtu jāpievērš uzmanība padomiem par to, kam jāpievērš uzmanība staigājot starp kurpju plauktiem.

Atrodiet sev ideāli piemērotu izmēru                       

Apavi – nav apģērbs, ko bieži vien iegādājamies, ņemot vērā svara samazināšanas vai palielināšanas perspektīvu. Lai cik saldi runātu apavu tirgotāji (bieži vien tie argumentē, ka nedaudz spiedoši ādas apavi vēlāk izstaipās), ja jūtat diskomfortu apavu mērīšanas brīdi, palūdziet citu izmēru. Apavi nedrīkstētu būt mazi, pārāk gari vai plati, protams, nedrīkst arī slīdēt. Apavu izmēra novērtēšana ir atkarīga arī no sezonas. Siltajam gadalaikam paredzētajiem apaviem būtu cieši jāpieguļ pie kājas, bet rudenim vai ziemai, kad tiek valkātas siltas zeķes vai ielikta papildu iekšējā zolīte, paredzētajiem apaviem būtu jābūt tādiem, kuros kāja justos nedaudz brīvāka.

Izvēlieties kvalitatīvu materiālu

Visi zinām, ka vislabāk izvēlēties apavus, kas ir izgatavoti no dabīgiem materiāliem – īstas ādas, zamšādas vai tekstila. Diemžēl, vēlme ietaupīt, un dažkārt – nepieciešamība iegādāties vairākus dažādus, nevis tikai pāris patiešām kvalitatīvu apavu pāru, liek mums lūkoties pēc sintētiskiem apaviem. Vielas, kas izdalās no mākslīgiem materiāliem, var kairināt kājas, var nākties ciest no lielas svīšanas un nepatīkamas smakas (tas ir ļoti aktuāli vasaras laikā). Visbeidzot šādi apavi ātrāk nolietojas. Ja finanšu situācija neļauj veltīt lielāku summu kvalitatīvu apavu iegādei, meklējiet apavus, kuriem vismaz iekšējā apdare ir izgatavota no īstas ādas.

Izlemiet, kādam mērķim meklējat apavus

Populāro teicienu, ka labāk iegādāties vienu pāri kvalitatīvu apavu, būtu nedaudz jāpakoriģē: būtu jābūt pa pārim apavu dažādām situācijām. Nepieciešamākie apavi: ikdienas apavi, ar kuriem ejam uz darbu vai universitāti, brīvā laika apavi pastaigām, sporta apavi, apavi svinībām. Katrai kategorijaiir nedaudz atšķirīgas prasības, taču jebkādā gadījumā apaviem jābūt ērtiem. Ieteicams vairāk investēt biežāk valkājamos apavos, nevis apavos, kas tiek apģērbti reizi pusgadā.

Nepiemēroti izvēlēti apavi var sabojāt noskaņojumu saistībā ar sajūtamo nepatīkamo smaku vai norīvētām tulznām. Tāpat parādās pēdas deformācijas, sēnītes, vēnu paplašināšanās un citi nopietni veselības riski. Meklējiet ne tikai skaistus, bet arī kvalitatīvus un kājai ērtus apavus.

 

Autors

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *