Padomi, kas ļaus pasargāt bērnu no traumām vasaras sezonā

skrituļslidasPēdējos gados pieaudzis bērnu traumu skaits vasaras sezonās, kas rodas, krītot un savainojoties no dažādiem braucamrīkiem. Biežākie bērnu traumatisma cēloņi ir velosipēdi un skrituļslidas, tomēr tas gan nenozīmē, ka bērnam vajadzētu liegt vasarā izbraucienus ar velosipēdu vai skrituļslidām – vien nepieciešams ievērot dažus padomus, kā pasargāt bērnu no traumām.

Diemžēl, ielās parādās aizvien vairāk bērnu ar dažādiem braucamajiem turklāt, bez ķiverēm un papildus aizsargiem. Tomēr tieši ķiveres ir tās, kas spēj bērnu pasargā no smagām galvas traumām, krītot. Iegādājoties jau pirmo skrejriteni, vecākiem vajadzētu radināt bērnus obligāti likt galvā ķiveri, lai izveidotos pieradums. Ir jārada bērnam apziņa, ka, braucot ar skrituļdēli, skrituļslidām vai velosipēdu, kritiena gadījumā ķivere un locītavu sargi pasargās no traumām un sāpēm. Tāpēc vecāku uzdevums ir parūpēties par dažāda veida sargiem un to nēsāšanu, lai samazinātu līdz minimumam dažādu lūzumu un traumu iespējas.  Visbīstamākie vecumi, kad bērns var būt visvairāk traumu, ir, mācoties braukt ar dažādiem braucamajiem, kā arī pusaudžu pārgalvības laiks, kad gribēšana kaut ko paveikt ir lielāka nekā varēšana un seku apzināšanās.

Iegādājoties jaunu velosipēdu savai atvasei, vecākiem jāatceras, ka meitenēm būtu vēlams pirkt meiteņu riteni, lai negadītos traumas, uzkrītot uz vīriešu tipa rāmja, kā arī vienmēr ir jāiegādājas braucamrīks, kas atbilst bērna augumam, lai, izstiepjot kāju, būtu sasniedzama zeme, un būtu iespējams velosipēdu ātri apturēt, ja tas nepieciešams, izvairoties no kritiena un traumām.

Izvēlies piemērotu velo, ķiveri un citus aksesuārus šeit: http://220.lv/lv/sports_turisms_un_atputa/velosipedi_skritulslidas_skrituldeli/skritulslidas

Vēl viens ar velosipēdiem saistīts traumu cēlonis ir bērnu pārvadāšanu uz aizmugurējā bagāžnieka. Notiekot negadījumam, liela daļa bērnu gūst apakšstilba lūzumu un pamatīgus ādas bojājumus, nejauši ieliekot kājas spieķos. Braucot šādi ilgāku laiku, bērna uzmanība atslābst un, neatrodoties bērna sēdeklītī, kājas atrodas pārāk tuvu spieķiem.

Bērnam vienmēr jāatgādina, ka jāapstājas pie gājēju pārejas, lai pārliecinātos, ka autovadītājs redz velosipēdistu. Neuzmanīga rīcība uz ielas var radīt ļoti birstamas un pat nāvējošas traumas. Tāpat bērniem jāiemāca, ka noteikti vecākiem jāstāsta par sasitumiem vai cita veida savainojumiem, kas gūti brīžos, kad viņi nav klāt. Par biežiem traumu cēloņiem kļūst bez pieskatīšanas atstāti bērni uz batuta vai piepūšamajām atrakcijām.

Autors

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *