Padomi, kas ļaus izvēlēties labākos instrumentus dārza darbiem

darza tehnikaIkvienā saimniecībā ikdienas darbiem ir nepieciešami dažādi instrumenti – zālāja kopšanai, koku zāģēšanai, malkas skaldīšanai, pagalma sakopšanai un citu nepieciešamo mājas un apkārtnes sakopšanas darbu veikšanai. Pavasaris ir tieši tas laiks, kad tiek pārskatīti esošie un gādāti jauni darbarīki sezonas darbiem. Izvēloties jaunu darbarīku –krūmgriezi, ķēdes zāģi, zāles pļāvēju, lāpstu, grābekli vai dārza traktoru vēlamies, lai ierīce būtu pietiekoši jaudīga, droša un kalpotu ne vienu vien sezonu. Tomēr, kā izvēlēties piemērotāko no plašā piedāvājumu klāsta?

Ļoti būtisks darbarīka parametrs ir tā vieglums. Nevēlamies taču pus dienu cilāt smagu un neparocīgu instrumentu, lai kādu darbu arī mēs nedarītu. Ar akumulatoru aprīkoti instrumenti, salīdzinot ar degvielas darbinātiem instrumentiem, ir teju divas reizes vieglāki, jo nav nepieciešama degvielas tvertne. Strādājot ar vieglāku instrumentu, tā lietotājs tik ātri nenogurst, kā arī rokām un mugurai ir mazāka slodze.

Tāpat, augstāk novērtēsim klusākus darbināmos darbarīkus, kā skaļus un pārāk trokšņainus.

Instrumentiem ar akumulatoru ir mazāka vibrācija un klusāka darbība – par aptuveni 13 dB mazāk nekā tādiem pašiem ar degvielu darbināmiem rīkiem. Tā ir ievērojama atšķirība, jo, samazinot troksni tikai par 3 dB, cilvēkam šķiet, ka tas kļuvis divas reizes klusāks.

Protams, vēlamies arī lai par ierīci var salīdzinoši viegli rūpēties. Tādu, kam apkope vispār nav vajadzīga, praktiski neatrast, tomēr visticamāk izvēlēsimies ierīci, kur apkope ir vieglāk veicama. Akumulatoru instrumentu apkope ir vienkāršāka, jo nav nepieciešama degviela un smērvielas, maiņas filtri un citas sīkas apkopes detaļas. Vajadzīgs tikai uzlādēt litija jonu akumulatoru, kas nodrošina nepārtrauktu instrumenta darbību noteiktu laiku.

Mums zināmākā kompānija ”Husqvarna” jau vairāk nekā pus gadsimtu ražo profesionālo un pusprofesionālo tehniku koku un piemājas teritoriju kopšanai. Piedāvājumā ir liela akumulatoru instrumentu izvēle: ķēdes zāģi, zāles pļāvēji, krūmgrieži, dārza šķēres, gaisa pūtēji un robotizētie zāles pļāvēji. Akumulatoru ražojumi izceļas ar tādu pašu kvalitāti kā degvielas instrumenti. Tie ir jaudīgi, droši, izturīgi un nepiesārņo apkārtējo vidi.

Varam izvēlēties akumulatoru ķēdes zāģi no 3 modeļupiedāvājuma ar litija jonu akumulatoriem. Salīdzinot ar degvielas ķēdes zāģiem, tie ir gandrīz divas reizes vieglāki un sver no 2,4 līdz 2,7 kg (bez akumulatora). Parastais degvielas ķēdes zāģis atkarībā no modeļa sver no 4 līdz 6 kg (bez degvielas un eļļas), tāpēc būs jo īpaši parocīgs iesācējiem.

Akumulatora ķēdes zāģi var izmantot arī slēgtās telpās, kas var būt vērtīgi un svarīgi, veicot remontdarbus iekštelpās. Ar vieglāku instrumentu rīkoties sarežģītās situācijās ir parocīgāk, piemēram, strādājot uz jumta.

Tāpat, ja domājam par mājas apkārtni – rūpes par piemājas zālāju prasa lielus pūliņus. Bez labas tehnikas daļai zemes īpašnieku rūpes par zemes gabalu kļūst patiesi problemātiskas.

Viens no jaudīgākajiem pusprofesionālajiem instrumentiem ir jaunās paaudzes akumulatora trimmeris ar inovatīvu motoru bez slotiņām, kas paaugstina tā darbības efektivitāti par 25% salīdzinājumā ar standarta motoriem un nodrošina vienmērīgu griešanu gan biezā, gan slapjā zālē. Ar akumulatoru darbināmi izstrādājumi strādā ļoti klusi, kas ir svarīgi, strādājot privātmāju rajonos, parkos pie atpūtas mājām un viesnīcām.

Dārza tehnika plašā izvēlē: http://220.lv/lv/darzam/darza_tehnika/zales_plaveji

Autors

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *