OCTA polises darbība izbraucot no Latvijas

octa polise arzemes

Transportlīdzekļu īpašnieki pārsvarā ir informēti par to, kā rīkoties ar OCTA apdrošināšanas polisi Latvijā, tomēr ne visi autovadītāji zina, kā OCTA polise darbojas ārpus Latvijas robežām. Tieši izbraucot ārpus Latvijas, ir ļoti svarīgi būt lietas kursā par to, ko darīt, ja nākas nonākt ceļu satiksmes negadījumā. Kā arī ir jābūt drošībai, ka OCTA polise, kuru iegādājies Latvijā, palīdzēs arī ārzemēs.

Ceļu satiksmes negadījums

Ja esi ārzemēs un ir sanācis nonākt ceļu satiksmes negadījumā, pirmais, ko nepieciešams darīt, jāsazinās ar savu OCTA polises apdrošinātāju, informējot viņu par notikušo situāciju. Pēc tam, kad tas ir izdarīts, apdrošināšanas kompānija sniegs tev papildus informāciju, kā arī jautās sniegt papildus paskaidrojumu par negadījumu, kā arī ir tiesīga prasīt, lai tu uzrādītu bojāto auti. Ir ļoti svarīgi to izdarīt laicīgi, jo gadījumā, ja informācijas sniegšana un sazināšanās ar apdrošināšanas kompāniju notiks novēloti, apdrošināšanas kompānija ir tiesīga atteikt zaudējum atlīdzību, tādā veidā nodarītie zaudējusi cietušajai pusei būs jāatlīdzina pašai, neskatoties uz to, ka ir derīga OCTA apdrošināšanas polise. Protams, ļoti svarīgi ir sekot līdz savas OCTA apdrošināšanas polises derīguma termiņam. Braucot uz ārzemēm, pārliecinies, ka OCTA polises termiņš nav beidzies un tā darbosies ārzemēs. Ja tas netiks izdarīts un ceļu satiksmes negadījuma laikā tev nebūs derīga OCTA polise, jārēķinās, ka visi zaudējumi būs jāsedz pašam, un EEZ valstīs ir četras reizes lielāka nodarītā zaudējuma summa nekā Latvijā. OCTA ārzemēs ļaus pasargāt sevi no liekiem izdevumiem.

Saskaņa ar likumu, OCTA polise darbojas ne tikai Latvijā, bet arī citās Eiropas Ekonomikas zonas valstīs:  Lietuvā, Igaunijā, Austrijā, Beļģijā, Čehijā, Dānijā, Francijā, Grieķijā, Itālijā, Īrijā, Kiprā, Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē, Luksemburgā, Maltā, Nīderlandē, Portugālē, Polijā, Serbijā, Slovākijā, Slovēnijā, Somijā, Spānijā, Vācijā, Ungārijā un Zviedrijā, Šveicē, Lihtenšteinā, Īslandē un Norvēģijā, Lihtenšteinā, Andorā, Bulgārijā, Horvātijā, Rumānijā. Dodoties uz šīm valstīm, varēsi būt drošs, ka OCTA polise būs derīga arī tur. Savukārt, ja dosies uz Albāniju, Bosniju un Hercegovinu, Baltkrieviju, Izraēlu, Irānu, Krieviju, Maroku, Moldovu, Maķedoniju, Melnkalni, Tunisiju, Turciju vai Ukrainu, tev nepieciešams iegādāties Zaļo karti.

OCTA apdrošināšanas polise ir obligāta ikvienam transportlīdzekļa īpašniekam. OCTA polises darbības princips ir pavisam vienkāršs. Ja tu izraisi ceļu satiksmes negadījumu bez derīgas OCTA apdrošināšanas polises, visi radītie zaudējumi tev būs jāatlīdzina pašam, savukārt, ja tev būs derīga apdrošināšanas polise, zaudējumus atlīdzinās apdrošināšanas kompānija pie kuras esi iegādājies OCTA polisi. Tāds pats princips darbojas ne tikai Latvijā, bet arī Eiropas Ekonomikas zonas valstīs. Tieši tāpēc ir ļoti svarīgi pirms atpūtas vai darījuma brauciena uz ārzemēm, pārbaudīt, vai OCTA polisei nav beidzies derīguma termiņš.

Autors

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *