Nost ar smagām skolas somām! 5 padomi, kā izvēlēties somu, ko būs ērti nēsāt.

 

skolas somasĻoti labi atceros lielāko daļu savu skolas somu, kuras skolas gaitu laikā tika nomainītas vismaz četras. Pirmo izvēlējās vecāki, otrā izvēlē jau varēju piedalīties arī es, savukārt pašu pēdējo – pāri vienam plecam liekamo somu iegādājos pati -vidusskolas laikā.

Skolas somas ir nozīmīgas ikviena skolēna dzīvē, un lai gan bieži vien tām sanāk ciest, kad tās tiek slidinātas pa skolas koridoriem vai tiek izmantotas kā improvizēti dibena paliktņi, ko ziemā nolaisties no kalna, savu skolas somu bērns tomēr pieskata un sargā – tur taču tik daudz svarīgu un vērtīgu mantu. Un ne tikai mācību grāmatas vien.

Skolas somas svars ir būtisks. Nevienam nepatīk stiept uz skolu smagu somu un arī vecākiem vajadzētu rūpīgi sekot līdzi tam, lai bērna skolas soma nav par smagu, ja mazais pats klusē un nesūdzas par to, ka soma nogurdina muguru un rada sāpes.

Tas nozīmē – jau sākotnēji jāizvēlas laba, kvalitatīva un atbilstoša skolas soma, piemēram, no https://220.lv/lv/preces-berniem/mugursomas, kas nodrošinās to, ka tā nebūs neērta un tās nēsāšana ikdienā nebūs sāpīga.

  1. Skolas somai jābūt ar divām lencēm. Jā, vecāko klašu skolēni var izvēlēties variēt, tomēr sākumskolas un pamatskolas bērniem, kuriem stāja vēl nopietni attīstās, obligāti jāizvēlas skolas somas ar divām plecu lencēm. Tā kā katru dienu jānēsā gana smagas grāmatas (vismaz 3-4 kg smagums), tad ir daudz labāk, ja šis smagums ir izdalīts uz visu ķermeni. Ja soma radīs muguras un stājas problēmas, tās nebūs tik viegli izmanīt, kā vienkārši nomainot somu. Lencēm jābūt platām un polsterētām, lai nespiež plecus.
  2. Mugursomas nodalījumiem jābūt, bet ne pārāk daudz. Ja mugursomai ir pārāk daudz papildus nodalījumu, tās svars ir lielāks, kas pievienojas grāmatu svaram un tad jau soma bērnam ir daudz par smagu.
  3. Mugursomai jāder! Uzliekot to mugurā tai jāpieguļ un jābalstās uz bērna muguru, nevis jākarājas zemāk – pārāk zemu zem jostas vietas. Jā plecu lences var pieregulēt, tomēr labāk, ja mugursomu piemēra, kas nozīmē – bērns uz tās pirkšanu jāņem līdzi.
  4. Somas materiāls ir būtisks, jo arī kvalitatīvs rāvējslēdzējs un audums, kas rūpēsies par to, lai somā saliktās mantas tur arī paliktu, nevis pa ceļam uz skolu izbirtu, ir būtiski. Audumam jābūt kvalitatīvam, ne masīvam un smagam, kas somas kalpošanas laiku paildzinās, bet nešanu padarīs daudz smagāku, ja somas audums būs smagnējs.
  5. Skolas somas izmēram jābūt ne par mazu, ne lielu. Standartā, skolas somā jāieliek A4 formāts, kādā nāk daudzas mūsdienu grāmatas un burtnīcas. Augumā garākiem bērniem (virs 140cm) piemērota būs vertikālā mugursoma, kamēr mazākiem bērniem atbilstošāka būs horizontālā mugursoma.

Autors