Noderīgi ieteikumi dārza nojumes izvēlē!

dārza nojumesDārza nojume – šāda konstrukcija piemājas dārzā kļūst arvien populārāka. Bet kā tad īsti ir – patiešām noderīga vai vien modes kliedziens. Šāda veida nojumes tiek izmantotas gan dažāda veida pasākumu organizēšanai, gan stacionāro būvju veidā. Tāpat, šādas konstrukcijas, pretēji vispārpieņemtam stereotipam, sastopamas dārzos un pagalmos ne tikai vasarā. Izmēru un formu ziņā nav jāsatraucas – piedāvājums ir tik plašs, lai katrs savai gaumei un ieplānotajam pasākumam atrasto atbilstošāko un labāko. Dārza nojumes uzmeklējamas gan ar četrām sienām, gan sešām, papildus aprīkotas ar kukaiņu tīklu, vai vispār bez sienām – kas nu kuram tuvāks un vajadzīgs.

Un lai gan cilvēki mūsdienās meklē stabilitāti un pārliecību, šajā jomā mobilitātei ir ļoti nozīmīga joma. Tas, ka iegādāto dārza nojumi varēsim pārvietot vai nojaukt un uzstādīt īsā laika posmā, ir ļoti liels pluss. Mobilie paviljoni un dārza nojumes tiek izmantotas tam, lai ilgi plānoto pasākumu nesabojātu lietus vai pārāk karsta saule. Ar šādu konstrukciju dārzā nav jāsatraucas par sēdēšanu telpās nepiemērotos laika apstākļos. Turklāt, varam rīkot ne tikai pasākumus viens – arī ikdienā gluži jauki varam iekārtot pusdienu vai brokastu galdu zem dārza nojumes, baudot maltīti svaigā gaisā.

Labai dārza nojumei jābūt veidotai no izturīga materiāla un jāspēj izturēt lielu mehānisko slodzi. Šāds pirkums – kvalitatīva dārza nojume – ir izdevīgs, jo, ja to pareizi uzglabāsim un lietosim, nojume var kalpot ļoti ilgu laiku visos dārza svētkos, pasākumos, ballītēs un arī ikdienas atpūtai dārzā.

Tikpat populāras par parastajām bezsienu dārza nojumēm (kam vien jumts un četri uzstādāmi balsti) kļūst PE un PVC nojumes. Visbiežāk šādas, lielās nojumes, tiek izmantotas lielāku pasākumu organizēšanai, kā arī stacionāro būvju vietā. Abas minētās dārza nojumes ir kvalitatīvas, izturīgas un lielas savos izmēros, tomēr pastāv nelielas atšķirības, kāpēc reizēm piemērotāka varētu būt viena vai otra.

PVC nojumēm sānu malas sadalītas atsevišķos 2 m platos posmos, kas dod iespēju izveidot papildus sānu eju, ja nepieciešams, savukārt PE nojumēm šādas iespējas nav – visa sānu mala ir viens vesels. Šīs ir nojumes ar sienām, tāpēc gaismas iekļūšana ir būtiska – abām, gan PVC, gan PE nojumēm ir vienāds lielu logu skaits, kas ļauj dienasgaismai iekļūt telpā.

Salīdzinot pēc materiāla, PVC nojumes ir elastīgākas, ugunsdrošākas, izturīgākas un kalpos ilgāk, tas būs izturīgāks arī pret UV-starojumu un ar augstāku stieples izturību. Savukārt PE nojumes ir salīdzinoši vieglākas svarā, ja vēlēsimies nojumi pārvietot.

Autors

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *