Nepatīkama pieredze pēc dzemdībām – urīna nesaturēšana

Dzemdības sievietei ir gan smags, gan priekpilns darbs, jo pasaulē taču ierodas ilgi gaidītais mazulis. Pēc dzemdībām dažas dienas jaunā mamiņa ir savārgusi, bet jau pavisam drīz viņa atkal jūtas labi un var rūpēties par mazuli.

urīna nesaturēšanaArī man šķita, ka jau dažas dienas vai nedēļu pēc dzemdībām viss būs aizmirsies un varēšu koncentrēties tikai uz mazuli.

Tomēr man pēc dzemdībām nācās saskarties ar kādu nepatīkamu problēmu – urīna nesaturēšanu. Sākumā to pat neatpazinu, jo vēl izmantoju higiēnas līdzekļus, kas bija vajadzīgi pēcdzemdību periodā.

Bet, kad tie vairs nebija nepieciešami, tad pamanīju, ka apakšveļa ļoti bieži ir mitra, ka ir nelielas urīna noplūdes.

Piefiksēju, ka tas notiek brīžos, kad saspindzinos kaut ko ceļot, smejoties vai šķaudot.

Par šo problēmu informēju savi ginekoloģi, kad biju uz pēcdzemdību apskati. Viņa teica, ka vairumā gadījumu šī problēma dažu nedēlu laikā pati izzūd, kad muskuļi ir atguvuši elastību.

Uz to cerēju arī es. Tikmēr ārste ieteica izmantot higiēnas aizsarglīdzekļus.

TENA ieliktņi un paketes urīna uzsūkšanai

Es ikdienas aizsardzībai izmantoju TENA ieliktņus un paketes, kas ļoti labi uzsūca noplūdušo urīnu un ļāva man ikvienā situācijā justies droši un pārliecināti.

Es citādi nemaz nevarētu iedomāties iziet no mājas, ja man nebūtu šo higiēnas līdzekļu, jo nepatīkama noplūde varēja gadīties jebkurā brīdī – veikalā, uz ielas, aprūpējot mazuli.

Protams, ka tas ir kaunpilni un nepatīkami. Lai arī noplūdes nav lielas un ne vienmēr citi tās pamana, tomēr ir sajūta, ka visi zina un visi redz.

Tāpēc TENA ieliktņi apakšveļai kļuva par neatņemamu manas ikdienas sastāvdaļu. Negribēju, ka citi zina par šo manu nepatīkamo problēmu. Urīna nesaturēšana bija pamatīgs traucēklis, no kā gribēju pēc iespējas ātrāk atbrīvoties.

Urīna nesaturēšana nepāriet pati

Es biju to sieviešu skaitā, kurām pēc dzemdībām urīna nesaturēšana nepārgāja pati no sevis. Tā kā manas dzemdības bija ilgas, smagas un arī mazulis bija liels, iegurņa muskulatūra un orgāni izjutuši lielu saspringumu. Ārste veica vairākas pārbaudes, lai pārliecinātos, ka problēma nav kādā citā saslimšanā.

Tādu nebija, tāpēc nozīmēja ārstēšanos. Tās pamatā bija regulāra un intensīva vingrošana, kas stiprina iegurņa muskulatūru un trenē urīnpūsli. Vingrojumus man parādīja fizioterapeits.

Bija noteikts grafiks, kā un cik ilgi jāveic vingrojumi, lai sasniegtu rezultātus. Mēnesi pēc vingrojumu uzsākšanas jau jutu uzlabojumus, ieliktņi daudz ilgāk palika sausi un noplūžu apjoms bija mazāks.

Tas deva man motivāciju turpināt iesākto un aktīvi veikt vingrojumu programmu. Vēl pēc diviem mēnešiem varēju apgalvot, ka man vairs nav urīna nesaturēšanas. Fizioterapeits gan vēl ieteica kādu laiku veikt vienkāršāku vingrojumu programmu, lai nostiprinātu iegūtos rezultātus.

Tā man atbrīvošanās no urīna nesaturēšanas kopumā prasīja vairākus mēnešus. Tie nebija patīkami, jo nācās ikdienā sadzīvot ar urīna noplūdēm, kas nebija prognozējamas. Labi, ka man vienmēr bija pa rokai TENA aizsarglīdzekļi, kas radīja drošības sajūtu un pasargāja apģērbu no urīna traipiem.

Urīna nesaturēšana sievietēm

Statistikas dati liecina, ka sievietes ar urīna nesaturēšanu saskaras biežāk, nekā vīrieši. Un tas var notikt ar sievietēm jebkurā vecumā, jo urīna nesaturēšanu var izraisīt dažādi faktori.

Lai cīnītos ar šo problēmu, laikus jāvēršas pie ārsta, kurš veiks izmeklēšanu, noteiks atbilstošu diagnozi un izvēlēsies labāko ārstēšanu.

Autors

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *