Meklējot ideālu sulas spiedi

sulu spiedesVisbiežāk no rītiem izvēlamies kafiju, kā uzmundrinošo dzērienu. Tomēr te nav jāmin pētījumi, lai saprastu, ka svaigi spiesta sula ir lielisks rīta (un ne tikai) vitamīnu kokteilis, kuru regulāri lietojot var nostiprināt imūnsistēmu un uzlabot visu veselību kopumā. Sulu spiedes veikalos ir pieejamas plašā klāstā, bet kuru izvēlēties, kā kvalitatīvāko?

Varam teikt, ka pats galvenais kritērijs, vērtējot sulu spiedi, ir izspaidas – kas paliek pāri spiežot sulu no dažādiem augļiem vai dārzeņiem. Ja, saspiežot izspaidas rokā, gar pirkstiem vēl tek sula, tas nozīmē, ka sulu spiede dārzeņus vai augļus neizmanto pilnībā un daļa sulas nonāk glāzē, bet daļa vēl paliek izspaidās.

Visas sulu spiedes, kā līdzīgu tehniku, var iedalīt trīs grupās – ar mazu, vidēju un lielu jaudu. Mazjaudīgās un lētās sulu spiedes, kam jauda ir līdz 500 W, sulu izspiež paslikti, izspaidas ir ļoti sulīgas. Iestrādāti viens, augstākais divi sulas spiešanas ātrumi. Detaļas šādām sulu spiedēm izgatavotas pārsvarā no plastmasas. Nākamā grupa – sulu spiedes ar jaudu no 700 līdz 1000 W pieder pie vidējās klases, tās labāk vai sliktāk izspiež sulu, atkarībā no ražotāja un modeļa, izspaidas lielākoties ir vairāk mitras nekā sausas. Tagad teju visi ražotāji vidējās grupas sulu spiedēm kā īpašu ekstru reklamē lielu dārzeņu un augļu ievietošanas atveri. Ierīce pārstrādā arī veselus augļus un dārzeņus, tāpēc produktu ievietošanas atvere ir pietiekami liela diametrā. Savukārt trešās – lieljaudas spiedes (1000–1500 W) ir ērti lietojamas, radušās izspaidas ir sausas vai vidēji sausas. Svarīgākās detaļas tiek izgatavotas no nerūsējoša tērauda un noteikti kalpos ilgāk, kā arī būs vieglāk tīrāma. Dārgākajiem modeļiem iespējams izvēlēties dažādus motora darbības ātrumus iedaļās no 1 līdz 5, tāpēc var izspiest sulas no mīkstiem, vidēji mīkstiem augļiem un cietiem dārzeņiem. Pozitīvi, ka ir liela ietilpība gan sulas krūkai, gan izspaidām, līdz ar to nav jāpārtrauc darbs, lai izmestu izspaidas vai izlietu sulu.

Ja ir liela ģimene (mājās četri cilvēki un vairāk) un paredzēts sulas spiest regulāri, vai arī sulu spiedi grasāmies izmantot ziemas krājumu veidošanai, praktiskāk būs iegādāties jaudīgu un kvalitatīvu sulu spiedi, jo mazjaudīgā ilgi nekalpos, būs regulāri jāatpūtina, lai motors nepārkarstu. Process ieilgs un vajadzēs lielu pacietību.

Jāatceras, ka sulu spiedes darbojas pēc centrifūgas principa – elektromotors nelielas centrifūgas centrā griež smalcinātājrīvi, kas sadala produktu mazās daļiņās, un tās, triecoties pret centrifūgas sieta malām, tiek izmestas konteinerā. Jo mazāks ātrums, jo mazāka iespēja iegūt daudz sulas.Laba sulu spiede ir tā, kas darbojas nevis pēc centrbēdzes spēka, bet gan preses principa un spēj izspiest no sasmalcinātā produkta 90–95% sulas.

Autors

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *