Magnētiskā rezonanse – efektīvākā diagnostika modernajā medicīnā

Veselība nav tā dzīves joma, kas var gaidīt labāku brīdi vai lielākus ienākumus. Problēmas ir jārisina tad, kad tās ir aktuālas. Lai veiksmīgi un ātri atrisinātu veselības sarežģījumus, svarīgi izvēlēties labākos speciālistus, efektīvāko diagnostiku un piemērotāko ārstēšanos. To visu var saņemt „Veselības centru apvienības” (VCA) vairāk kā desmit medicīnas centros un poliklīnikās, kas atrodas visā Rīgas teritorijā un vairākās pilsētās ārpus Rīgas.

VCA pieejama arī viena no mūsdienās efektīvākajām un progresīvākajām diagnostikas metodēm  – magnētiskā rezonanse, kas ir pilnībā nesāpīga un nekaitīga pacientam, bet var sniegt precīzus un detalizētus vizuālās diagnostikas attēlus, kas ārstam ļauj pamanīt vissīkākās izmaiņas organismā un diagnosticēt problēmu. Tāpēc magnētisko rezonansi ārsti izmanto neskaidros gadījumos, kad tradicionālās diagnostikas metodes nedod vēlamo efektu.

magnētiskā rezonanseMagnētiskā rezonanse ir dārgāka kā citas diagnostikas metodes, bet tas pacientus nekavē izvēlēties maksātpar šo procedūru, jo mēs katrs vēlamies ātrāk un efektīvāk atrisināt veselības problēmas. Magnētiskā rezonanse var atrisināt gadiem ilgušu un nediagnosticējamu simptomu cēloņus, tāpēc, ja speciālists iesaka, ka šī diagnostika būtu nepieciešama, tad ir vērts uzticēties medicīnas un tehnoloģiju sasniegumiem. Vairāk par iespēju VCA klinikās saņemt magnētiskās rezonanses izmeklējumu var uzzināt mājas lapā vca.lv, kur varēs arī ērti pieteikties, nezvanot uz reģistratūru.

Ko izmeklē ar magnētisko rezonansi?

Ar magnētiskās rezonanses aparātu var sekmīgi izmeklēt daudzas orgānu grupas un ķermeņa daļas. Visbiežāk tā tiek pielietota galvas, galvas smadzeņu un mugurkaula izmeklējumiem. Bet sekmīgi var veikt diagnostiku arī asinsvadiem, locītavu sistēmām, vēdera dobuma un iegurņa orgāniem, kauliem, sirdij, acīm un ausīm.

Tas nozīmē, ka izmeklējumu diapazons ir tiešām palašs un noder ļoti daudziem speciālistiem, lai veiktu precīzu diagnostiku saviem pacientiem.  Procedūru nevar veikt tiem pacientiem, kuriem ir kādi metāla svešķermeņi, ausu implanti, neiro un kardiostimulatori, mākslīgās vārstules, jo to darbība nav savienojama ar magnētu, kas ir aparāta galvenais elements.

Tāpat procedūru neveic arī grūtniecības pirmajā trimestrī, bet vajadzības gadījumā ārsts var lemt par procedūras veikšanu, ja no tās ir atkarīga pacienta dzīvība.

Kā notiek pati procedūra?

magnētiskās-rezonanses-procedūraProcedūras laikā pacientam no sevis ir jānoņem visi priekšemti – rotaslietas, telefons, atslēgas un viss cits, jo tas traucē veikt procedūru un var radīt bojājumus aparatūrā. Jāiesniedz ārstam dokumenti un analīzes ar kreatinīna līmeni asinīs un iepriekšējie izmeklējumi, slimnīcu izraksti un citi ar sasimšanu saistīti dokumenti.

Pacientam ir jānoguļas uz galda, kas tiek iebīdīts magnētiskās rezonanses aparātā – tādā kā tunelī. Un jāguļ mierīgi līdz brīdim, kamēr aparāts ir beidzis uzņemt vajadzīgos attēlus. Pacientiem, kuriem ir grūtības šo laiku saglabāt miera stāvokli, izmanto vispārējo narkozi.

Visbiežāk tas ir bērniem līdz 7 gadu vecumam un pacientiem ar klaustrofobiju. Izmeklējumu laiks katram pacientam var atšķirties, to nosaka tas, kāds orgāns vai to grupa tiek izmeklēta. Vidēji tās var būt no 20 līdz pat 90 minūtēm. Pēc procedūras pacients, ja vien nav bijis narkozē, var uzreiz doties mājās un turpināt ierastās dienas gaitas.

Autors

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *