Lieliem plāniem – izdevīgs aizdevums

Par nākotni ir jādomā, jāveido plāni, jāsapņo lieli sapņi un jāļaujas idejām, kas var nest piepildījumu. Tāpāt ir svarīgi arī izvēlēties īstos sabiedrotos, lai savas ieceres īstenotu. Kur lieli plāni, tur vienmēr savu lomu spēlē nauda.

 izdevīgi nosacījumiIzdevīgs aizdevums var būt viens no galvenajiem instrumentiem, kas palīdz īstenot ieplānoto un sasniegt izvirzītos mērķus. Arī mana ideja, ko daudzi uzskatīja par traku, īstenojās tāpēc, ka varēju saņemt aizdevumu ar izdevīgiem nosacījumiem.

 

Mana vecmāmiņa visu mūžu nodzīvoja nelielā koka mājiņā Pārdaugavā. Tas bija tipisks tās puses apbūves paraugs. Māja bija veca, savdabīga, ar omulīgu pagalmu, bet pēc vecmāmiņas nāves tā arī neviens no ģimenes tur negribēja pārcelties. Kādu laiku domājām, ko ar to darīt.

Mājai bija vajadzīgs remonts, ja to gribēja apdzīvot un pielāgot mūsdienu ērtībām. Es to vietu ļoti mīlēju, jo pavadīju tu savas skolas laika vasaras. Tāpēc biju izsapņojis, ka māju varētu atjaunot un pārveidot par trijiem dzīvokļiem.

Vienā es gribēju dzīvot pats, bet vēl divus – izīrēt kādiem jauniem cilvēkiem, kuriem vajadzīga skaista un radoša vide, kuriem patīk vecais šarms, kuri ir mākslinieki un uz pasauli raugās līdzīgi man. Es pabeidzu Mākslas akadēmiju, strādāju dizaina un garafikas jomā. Vecāki piekrita manai avantūrai un deva atļauju rīkoties ar īpašumu.

 

Hipotekārais kredīts bija tas mērķis, ko gribēju sasniegt – iegūt izdevīgu aizdevumu, lai varu ēku atjaunot pēc saviem ieskatiem. Piesaistīju draugu no studiju laika – arhitektu un projektētāju. Viņš piekrita pa draugam izveidot projektu. Tā mēs kopīgiem spēkiem tikām pie lieliska mājas pārbūves projekta.

Tajā apvienojām veco un jauno, moderno ar mūžīgām vērtībām. Arī pagalma iekārtošanai bija līdzīga pieeja. Visu, kas bija labs, saglabājām un iekļāvām projektā. Hipotekāro kredītu man izdevās iegūt pie nebanku aizdevēja “Latvijas Hipotēka”. Māju izmantoju kā aizdevuma ķīlu. Aizdevums man tagad ir jāatmaksā desmit gadu laikā.

Bet tā kā mājā tagad ir divi izīrēti dzīvokļi, tad maksājumi aizdevējam nebija problēma. Jaunie īrnieki bija sajūsmā par šo vietu. Vienā dzīvoklī ievācās mākslinieku pāris, bet otrā – topošā mediķe un skolotājs. Visi kārtīgi un interesanti cilvēki. Ātri kļuvām par draugiem. Galu galā māja kļuva par tādu kā mūsu mazo komūnu.

Biju tika priecīgs, ka ar hipotekārā kredīta palīdzību man izdevās īstenot savu sākumā trako un nereālo ideju, kas prasīja gana daudz līdzekļu. Aizdevuma ikmēneša maksājumi ir saprātīgi, atbilst maniem ienākumiem.

Tālredzīgi izvēlējos garāko atmaksas termiņu, lai nebūtu jāpiedzīvo saspringta situācija, ja ienākumi kļūtu svārstīgi. Hipotekārais kredīts ir izdevīgs veids, kā iegūt lielāku naudas summu saviem plāniem, bet atmaksāt to ilgākā laika posmā ar saprātīgiem ikmēneša maksājumiem.

Autors

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *