Ko izvēlēties, ja izvēles iespēju ir tik daudz?

planšetdatoriIzvēles iespēju vienmēr ir daudz, un ar katru dienu tās tikai pieaug. Tad kā īsti izvēlēties to, kas mums patiešām ikdienā vajadzīgs? Tehnoloģiju un ierīču, kas spēj atvieglot mūsu ikdienu, arī ir neskaitāmi daudz. Un, lai gan, iespējams, vēlamies teju katru, visas iegādāties mūsu budžets neļauj. Tad nu izvēlamies tās, kas mums patiešām ikdienā nepieciešamas. Labs un funkcionāls planšetdators jau kļuvis par diezgan lielu nepieciešamību, īpaši tiem, kam dažādas darbības jāveic teju uz soļa. Tad planšetdators, ko ērti un viegli varam paņemt līdzi visur, ir neaizstājams draugs. Savukārt tiem, kas vien vēlas izmantot planšetdatoru izklaidei (filmas, mūzika, attēli, spēles), ir izvēles iespējas – pirkt, vai nepirkt planšeti. Tiesa, garākos braucienos ar sabiedrisko transportu, lidojumos vai citāda veida ceļojumos, daudz ērtāk ir paņemt līdzi planšeti, ar ko izklaidēt sevi un īsināt laiku, nekā mocīties ar daudz mazāko viedtālruņa ekrānu vai staipīt līdzi portatīvo datoru.

Tāpēc, ja esam nonākuši pie lēmuma ka nepieciešams planšetdators, visticamāk, uzsākam izpēti internetā – kādi modeļi ir piedāvājumā, ar kādām funkcijām, iespējām, un, protams, cenām.

Ja izvēlamies planšeti lielākoties līdzi nēsāšanai un mērķis nav izklaide, visticamāk, ērtāka būt nedaudz nelielāka planšete ar 7-8 collas lielu ekrānu. Bet, ja galvenais ir tieši izklaides mērķi – filmas, aplikācijas, spēles – tad izdevīgāks pirkums būs planšetdators ar lielāku ekrānu – 10-12 collas.  Funkcionalitāte un izmērs būts tie rādītāji, kas noteiks, vai planšetdators vairāk būs noderīgs satura radīšanai vai patērēšanai. Protams, planšetdators neaizstās pilnvērtīgi portatīvo datoru, arī tad, ja pievienosim tam tastatūru un citus aksesuārus, tomēr saturu radīt ar planšeti var, nepieciešams vien nedaudz pierast pie mazākiem izmēriem, pogām un ierīces “gabarītiem”.

Planšetdatoru iegādājoties cena būs diezgan būtisks rādītājs. Kā iegādājoties jebkuru preci, vislabāk iepriekš noteikt maksimālo limitu – cik daudz esam gatavi tērēt ierīcei. Lētākie un vienkāršākie modeļi var maksāt pat zem 100 eiro, kamēr jaudīgākie planšetdatori ar jau daudz advancētākām funkcijām var maksāt pat 200 līdz 500 eiro. Viss atkarīgs no tehniskajiem parametriem, iespējām, ko piedāvā ierīce, un arī no ražotāja – Apple ierīces maksās daudz vairāk, nekā citu ražotāju piedāvātās ierīces.

Tālāk varam vērtēt noskatītos planšetdatorus pēc tehniskajiem parametriem, salīdzinot, kurš vairāk atbilst Jūsu, kā lietotāja, prasībām. Ekrāna izšķirtspēja ir būtisks parametrs. Jo augstāka būs ekrāna izšķirtspēja, jo skaidrāks un smalkāks būs attēls, neatkarīgi no tā, kādam nolūkam planšetdatoru izmantosim, laba attēla kvalitāte vienmēr tiks augstu novērtēta.

Ātrākai un vienmērīgākai ierīces darbībai vajadzētu izvēlēties planšetdatoru ar vismaz divkodolu procesoru, taču daudz operatīvāks un ātrāk savu darbību izpildē būs planšetdators ar četru kodolu procesoru. Operatīvās atmiņas apjoms noteiks to, cik daudz aplikāciju un procesu varēs izmantot un darbināt vienlaicīgi. Stabilai sistēmas darbībai piemērotāka būs 2GB operatīvā atmiņa. Savukārt iebūvētajā atmiņā glabāsies gan ierīces operētājsistēma, gan visi tai vajadzīgie faili, gan arī dažādas lietotāja izvēlētās aplikācijas un saturs. Vislabāk izvēlēties ierīci ar iebūvēto atmiņu vismaz 8 vai 16 GB apmērā.

 

Autors

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *