Ko dāvināt bērnam Ziemassvētkos?

 

interesantas dāvanasZiemassvētki neizbēgami tuvojas, bet tev vēl nav ideju par to, ko dāvināt saviem draugiem un ģimenei? Neuztraucies, mēs esam šeit, lai tev palīdzētu.

Kad ir jāizvēlas dāvanas bērniem, vecāki nereti uztraucas, jo izvēle ir ļoti, ļoti plaša, taču finansiālās iespējas – ierobežotas. Kā lai iepriecina savu atvasi, netērējot lielu naudas summu?

Turklāt, kad bērns sasniedz 13 gadu vecumu, dāvanas izvēle kļūst vēl grūtāka, jo, kā gan lai izpatīk spurainam tīnim? Šeit būs padomi, kas noderēs, lai tu izvēlētos noderīgas un interesantas dāvanas.

  • Lielāka ne vienmēr ir labāka. Kādā pētījumā meitenēm un zēniem lika izvēlēties no vairākām iesaiņotām dāvanām, nepasakot, kas tajās ir iekšā. Zēni izvēlējās lielākās, bet meitenes – mazākās. Nelielajās dāvanās bija rotaslietas, kurām ir nozīmīga, sentimentāla vērtības, kas parasti ir aktuāla tieši dāmām.
  • Izvēlies dāvanas, kuras var izmantot vairākos veidos. Kad bērni pieaug, lietas, kuras var izmantot tikai vienā veidā, viņiem sāk likties garlaicīgas. Tā vietā izvēlies dāvanas, kuru lietošanā viņiem jāpielieto fantāzija un radošums.
  • Padomā par dāvanu, kuru var izmantot dažādos dienas laikos. Lielākā daļa bērnu vēlas aktīvi kustēties, darboties un tādēļ viņi dod priekšroku lietām, kas ir aizraujošas un ļauj izmantot fiziskās dotības, piemēram, konstruktori, mašīnas utt. Taču, kad diena tuvojas beigām, un laiks doties gulēt, šādas lietas vairs nav tik aktuālas. Tādos gadījumos piemērotas ir grāmatas, kuras palasīt pirms miega utt.
  • Padomā par troksni. Dažādas skaņas un mirgojošas gaismas var likties aizraujošas, taču tās var arī traucēt pārējiem ģimenes locekļiem. Pirms iegādājies dāvanu, kas izdod skaļus trokšņus, padomā divreiz.
  • Padomā par bērna attīstību. Dāvanai jābūt tādai, lai tā ne tikai liktos bērnam interesanta, bet arī palīdzētu viņam attīstīties fiziski un intelektuāli. Laba dāvana iesaista koncentrēšanās spēju, nepieciešamību pielietot loģisko domāšanu un fiziskās spējas.
  • Lielākā dāvana, kuru tu vari pasniegt bērnam, ir tavs laiks. Pētījumi rāda, ka bērni iegūst visvairāk no tiek mirkļiem, kas tiek pavadīti kopā ar vecākiem. Šī var būt lieliska iespēja, lai kopā ar savām atvasēm darītu ko interesantu. Tā var būt galda spēle, aktivitātes svaigā gaisā, pasākumu apmeklēšana utt. Tādēļ, izvēloties dāvanu, pievērs uzmanību tam, lai tās izmantošanā varētu iesaistīties arī citi ģimenes locekļi.
  • Izvēlies dāvanas, kas palīdz socializēties. Rotaļas māca bērniem mijiedarboties ar pasauli, tai skaitā arī citiem bērniem un ģimeni. Ir labi, ja izdodas atrast dāvanu, kura bērnam palīdz socializēties, mācot dalīties, būt draudzīgam un labestīgam. Sociālās prasmes ir ļoti svarīgas, tādēļ dāvanas ir vienkāršs veids, kā tās attīstīt. Tā var būt arī spēle, kas māca valodas utt.

Autors