Kas notiek, ja nevarat atmaksāt kredītu?

cilvēks skaita nauduAizdevēji pēc noteikta laika var nodot jūsu parāda piedziņu attiecīgiem uzņēmumiem kas specializējas šajā jomā. Arī šeit  ir iespējas panākt optimālu vienošanos un veikt pakāpenisku atmaksu, ja citu variantu nav. Taču izvairīšanās pavisam noteikti nepalīdzēs jūsu situācijai. Ļoti daudz ir dzirdēts par parādu piedzinēju agresīvo un uzstājīgo attieksmi pret parādniekiem, taču Latvijas valdība ir izdevusi likumus kas kontrolē šo procesu. Šādi nav jābaidās no izteiktiem draudiem vai kādām citām metodēm, kā piedzinēji centīsies naudu no jums atgūt. Taču jāsaprot, ka jums ir pienākums maksāt vai vismaz vienoties par atmaksu tā, lai to spētu darīt.

Ja arī pēc parādu piedziņas uzņēmumu iesaistes, nemaksājat parāda summu, jūsu lietu var nodot tiesā. Šis process jau būs daudz nepatīkamāks par parasto piedziņu. Jums nāksies maksāt vēl vairāk, jo parāda summai nāks klāt arī tiesas izdevumi. Šis process jau ir daudz nopietnāks, jo var tikt bloķētas jūsu bankas kartes un attiecīgā naudas summa var tikt piedzīta piespiedu kārtā. Lai arī ir izveidoti mehānismi kas aizsargā jūsu tiesības uz daudz maz saprātīgu dzīvi, daļa jūsu ienākumu tiks novirzīti parāda segšanai neatkarīgi no jūsu iespējām. Šādi gadījumi ir gana izplatīti, tāpēc pieredze no cilvēkiem kas ar to ir saskārušies ir gana plaši pieejama. Līdz ar to, katram kurš tuvojas šādai situācijai būtu jācenšas meklēt veidi kā vienoties ar aizdevējiem pirms tiesas procesa sākuma, tad jau būs par vēlu.

Kredīta atmaksas problēmas ir izplatītas, bet apzināta nemaksāšana ir diezgan reta. Mūsdienu cilvēki apzinās sekas kuras var rasties sabojājot savu kredītvēsturi un citas sekas kuras var rasties no nemaksāšanas. Rīkojoties proakatīvi ir iespējams samazināt gan negatīvās sekas gan iespaidu uz kredītvēsturi. Taču svarīgi ir patiešām rīkoties nevis cerēt ka aizdevējs par jums aizmirsīs vai kaut kas strauji mainīsies kā rezultātā spēsiet kredītu atmaksāt.

Viss šis process atstāj iespaidu ne tikai uz parādnieka finansēm, bet arī uz morālo stāvokli, jo ienes dzīvē ļoti lielu stresa daudzumu. Tas var ietekmēt attiecības ar līdzcilvēkiem un daudz citu jomu. Tāpēc, rīkojieties atbildīgi un nebaidieties lūgt palīdzību kad tā ir nepieciešama.

Autors

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *