Kādēļ un kā sastādīt veicamo darbu sarakstu pirms mājokļa uzkopšanas darbiem?

 

palīgierīces mājokļa ikdienas uzkopšanas darbosMājokļa uzkopšanai ir jābūt kā regulāram rituālam, bet lai darbi nesagādātu grūtības un stresu, šajā rakstā apskatīsim kā sastādīt veicamo darbu sarakstu pirms uzsākat tīrīšanu, kā arī kāpēc tas būtu vajadzīgs. 

Darba plāna sastādīšana

Darba plāna sastādīšana uzkopšanas darbiem ir vajadzīga, lai ne tikai spētu sastrukturizēt darbus, bet arī saprastu, cik daudz laika tas aizņems. Turklāt katra saimniece vismaz reizi dzīvē ir sākusi mazgāt traukus, vai kādu citu nelielu uzkopšanas darbu, un attapusies, ka tiek mazgāti jau logi, skapjaugšas tīrītas un citi papildus neplānotie darbi. Arī šāds enerģisks darbu darīšanas uzplūds nav nebūt slikts, tomēr, var gadīties, ka plānotie citi darbi paliek neizdarīti, jo esošā tīrīšana tos būs izjaukusi. Ieplānojiet 

laikus, ko vajadzētu mājās uzkopt, laikus iegādājaties papildus uzkopšanas līdzekļus un sadaliet telpas ar kurām sāksiet. 

Kā sastādīt veicamo darbu sarakstu

Vislabāk uzkopšanas darbus ir sadalīt sākot no sarežģītākajiem vai apjomīgākajiem, jo tie vienmēr aizņems vairāk laika, tomēr būtiski ir arī secīgi izvēlēties telpas. Piemēram, virtuvei visbiežāk ir jābūt pirmajai, jo tajā var būt gan tvaiku nosēdumi, aizbiruši netīrumi aiz virtuves iekārtas, ledusskapja atkausēšana un tā tīrīšana un daudzi citi sīkumi, kas kopsummā var aizņemt ļoti daudz laika. 

Ja mājas uzkopšana ir apjomīgāka, piemēram, tai skaitā plānojat izmazgāt aizkarus, tad pirms telpu vispārējās uzkopšanas variet jau tos noņemt un izmazgāt, jo tikmēr kamēr tīrīsiet telpas tie var mazgāties un žūt. 

Nebaidieties lūgt arī mājinieku palīdzību, piemēram, lai vīriešu kārtas pārstāvji atstumj mēbeles, lai var izslaucīt un izmazgāt aiz tām sakrātos putekļus, bet bērni, piemēram, lai iznes atkritumus, nomazgā pieejamākas telpas vietas. Lai darba sarakste izpildītos ātrāk un veiksmīgāk, Jūs variet arī pie darba uzdevumiem pierakstīt mājinieku vārdus,  kurš par esošo darbiņu būs atbildīgs, tādejādi neradīsies strīdi un katrs mērķtiecīgi tieksies uz sava uzdevuma veikšanu. 

Palīgierīces mājokļa uzkopšanas darbos

Mūsdienās liela nozīme mājokļa uzkopšanā ir arī palīgierīcēm, piemēram, putekļu sūcējam, gludeklim, tvaika slotai vai telpu uzkopšanas robotam. Palīgierīces mājokļa ikdienas uzkopšanas darbos visus tīrīšanas darbus nespēs izdarīt, tomēr to loma un iespēja atvieglot darbus, ir milzīga. Piemēram, tvaika slota spēj iztīrīt gan aizkarus, gan notīrīt tapetes no putekļiem. Starpcitu, tvaika slota ir arī ļoti ekoloģiski labs tīrīšanas instruments, jo tam nav vajadzīgi ķīmiskie līdzekļi. 

Mājas revīzija

Viens no darba punktiem darāmo darbu sarakstā var būt skapju un plauktu izrevidēšana, jeb visa liekā izmešana. Dažādi papīri, apģērbi, suvenīri un citi nieki bieži vien aizpilda skapjus un plauktus, tādejādi telpā atņemot tik svarīgo gaisīgo un vieglo sajūtu. Ņemiet arī vērā, ka, jo mazāk ir sīku detaļu mājās, jo mazāk uz tiem krāsies putekļi, kā arī vieglāk būs visu uzkopt. 

Autors