Kādēļ norēķināties skaidrā naudā, nevis ar bankas karti?

patēriņa kredīts internetāMūsdienās arvien vairāk cilvēku par precēm vai pakalpojumiem mēdz norēķināties ar bankas karti. Maksāšana ar bankas karti ir kļuvusi pavisam vienkārša un ērta. Turklāt nav vairs jātērē laiks, meklējot makā banknotes un monētes. Iespējams, ka ir cilvēki, kuriem kaitina stāvēt garās rindās pie kases un pēc tam vēl skaitīt naudu pie kases, tāpēc viņi labāk izvēlas norēķināties ar bankas karti.

Lai arī maksāšanai ar karti ir vairāki plusi, tai tomēr ir arī savi mīnusi. Raksta turpinājumā būs minēti pāris iemesli, kādēļ labāk ir norēķināties ar skaidru naudu, nevis ar bankas karti.

  • Mazāki tēriņi

Iespējams, ka sākumā nešķitīs, ka, maksājot ar skaidru naudu, būtu mazāki tēriņi. Norēķinoties ar bankas karti, fiziski, kā arī psiholoģiski nerodas sajūta, ka nauda vispār tiek iztērēta, tāpēc bieži vien cilvēki bez jebkādas domāšanas ievieto bankas karti terminālī un norēķinās par pirkumiem. Savukārt, ja norēķinies ar skaidru naudu, Tev fiziski nākas šķirties no banknotēm, līdz ar to sāc vairāk piedomāt pie saviem pirkumiem – vai tie vispār Tev ir nepieciešami.

  • Izvairīšanās no datu zādzībām

Ikreiz, kad veikalā Tu norēķinies, izmantojot bankas karti, pastāv iespēja, ka kāds var nelegāli iegūt Tavus datus. Šis attiecas arī uz pirkumiem ar bankas karti dažādos interneta veikalos. Ja kāds ir ieguvis Tavus datus, tad vēlāk tie var tikt izmantoti kādos krāpnieciskos darījumos, līdz ar to Tev radīsies liekas problēmas. Tāpat Tavs bankas konts var tik iztukšots. Tāpēc, ja Tevi uztrauc šādi draudi, tad labāk dod priekšroku norēķiniem ar skaidru naudu.

  • Iespēja kaulēties

Iespējams, ka Tu vismaz vienu reizi esi kaulējies. Ja nē, tad varbūt drīz sāksi to darīt. Vislabāk kaulēties ir kādos mazākos tirdziņos. Tur pārdevējas piekrīt pārdot preci par zemāku cenu, ar nosacījumu, ka tiek maksāts skaidrā naudā. Jāsaka gan, ka kaulēšanos nevarēs īstenot tirdzniecības vietās, jo tur katrai precei ir savs svītru kods, kas norāda preces cenu kases sistēmā.

  • Nav iespējams pārsniegt limitu

Bankas kartēm pārsvarā ir pievienoti overdrafti vai kredītlimiti, lai drošības pēc varētu aizņemties nepieciešamo summu, ja pietrūkst. Atršķirībā no kredītkartes, skaidras naudas makā ir tik, cik ir, un nepastāv iespēja iztērēt vairāk, jo nekādas papildus naudas tur nav. Dodoties uz veikalu, Tu zini, cik daudz naudas ir Tavā makā, līdz ar to Tev ir zināma summa, ko vari atļauties tērēt.

  • Iespēja iekrāt

Cilvēki visbiežāk met krājkasītē to sīknaudu, kas sākusi traucēt makā. Līdz ar to, laikam ejot, var iekrāt diezgan lielu naudas summu. Izmantojot tikai kredītkarti, šāda iespēja nepastāv. Tāpēc, ja radusies situācija pēc papildus naudas, šie cilvēki mēdz izmantot tādu iespēju kā patēriņa kredīts internetā, jo viņiem nav izveidoti iekrājumi. Protams, nedrīkst aizmirst, ka jebkura aizņemšanās pirms tam ir rūpīgi jāizvērtē.

Autors