Kādēļ aug gudrības zobs?

Vienmēr sabiedrībā ir bijis un būs aktuāls šis jautājums, jo pat eksperti nav nonākuši pie kopīga slēdziena par tā nepieciešamību.

Jāteic, ka gudrības zobs sākotnēji domāts cietākas pārtikas sagremošanai, tomēr nav skaidrs, kādēļ tas parādās arī mūsdienu cilvēkiem, jo tiek lietots pavisam savādāks uzturs, kam nav nepieciešami šie trešie dzerokļi. Kopumā tie var būt četri – augšžoklī un apakšžoklī katrā pa diviem. Tomēr par to nav jāraizējas, jo daļai cilvēku tie nemaz neparādās vai arī, ja parādās, tad bez sāpēm un problēmām, kas ļauj tiem tur palikt līdz dzīves beigām. Gudrības zobs aug pats pēdējais gan tādā ziņā, ka visi citi zobi jau sen ir izveidojušies, gan tāpēc, ka tas atrodas pašā mutes dobuma aizmugurē, tādēļ ir grūti tam piekļūt. Tas ir viens no iemesliem, kādēļ tie ātri bojājas, jo nav iespējams tos pienācīgi notīrīt. Arī, ja cilvēks vēršas pie zobārsta pēc palīdzības, tas visdrīzāk tiek izrauts, jo citāda apstrāde nav iespējama, ņemot vērā tā atrašanās vietu.

Cilvēku mutes dobumi nav tik lieli, lai varētu tik dziļi iekļūt ar visiem vajadzīgajiem instrumentiem, tādēļ arī šis ir labākais risinājums. Ja Jūs interesē, kad varētu nākties saskarties ar šo pieredzi, jāteic, ka tie lielākajā daļā gadījumu parādās vecumā no 16 līdz 25 gadiem. Tas arī ir viens no iemesliem, kādēļ tam piemērots tāds nosaukums, jo tas ir vecums, kad cilvēku sāk uzskatīt par pietiekami gudru un izglītotu. Ir svarīgi laicīgi vērsties pie speciālista, jo šo zobu augšanas process pārsvarā ir neciešams un tiešām sāpīgs. Tas tādēļ, ka iespējamas visādas tā saslimšanas jau tad, kad tas vēl ir zem smaganām, kas nozīmē, ka tam nav iespējams piekļūt. Dažreiz gan šie zobi nerada nekādas problēmas un ir pat noderīgi, jo vecumdienās vai citos apstākļos iespējams pie tiem piestiprināt protēzes.

Galvenais ir būt zinošam un saprast, kā rīkoties, ja arī Jums sāks augt kāds gudrības zobs.

Sīkāka informācija https://dentatop.lv/gudribas-zobs/ mājas lapā.

Autors