Kādas zāļu tējās labāk dzert aukstajā gada periodā?

zāļu tējas

Tumšais rudens un aukstā ziema jau no neatminamiem laikiem bijis tas brīdis, kad latvieši ķeras pie vasaras laikā ievāktajām tējām un bauda tās, lai sildītos, stiprinātu imunitāti un cīnītos ar pirmajām saaukstēšanās pazīmēm. Zāļu tējas pilnas ar dažādiem vitamīniem un ne tikai – tajās esošās aktīvās vielas lielā koncentrācijā atrodamas arī dažādos sintētiskajos pret saaukstēšanās medikamentos. Latvijas speciālisti norāda, ka mēs bieži vien pārspīlējam ar dažādu sintētisko medikamentu lietošanu – ļoti biežos gadījumos pietiek tikai ar kādu zāļu tēju kūri.

Jāsaka, ka zāļu tējas palīdz ne tikai ar aktīvajām vielām. Dzerot tās mēs uzņemam arī šķidrumu, kas palīdz skalot organismu un paātrina atbrīvošanos no vīrusiem. Svarīgi ir ne tikai dzert daudz tējas, tā jāmāk arī atbilstoši pagatavot. Daudzi nemaz nezina, ka zāļu tēju pagatavošana ļoti atkarīga no to veida. Piemēram, ja zāļu tējas sastāv no ziediem, lakstiem vai lapām, tad tos jāaplej ar verdošu ūdeni, jānostādina aptuveni piecas līdz piecpadsmit minūtes un pēc tam jānokāš un jādzer siltu. Ja zāļu tējas sastāv no augļiem (piemēram, aroniju, mežrozīšu, upeņu) vai pumpuriem (piemēram, priežu), tad tās no sākuma jāaplej ar aukstu ūdeni, pēc tam uzvāra un ļauj pavārīties vēl divas līdz piecas minūtes uz lēnas uguns. Pēc tam šāds novārījums jānostādina aptuveni piecas līdz desmit minūtes un jānokāš.

Runājot par zāļu tēju dzeršanu jāsaka, ka tās būtu ieteicams lietot pa tasei trīs reizes dienā un tās būs visiedarbīgākās, ja katru reizi tiks svaigi uzlietas. Ja gatavojat zāļu tēju novārījumus, der atcerēties, ka tos nevajadzētu glabāt ilgāk par dienu – tad krasi krītas tajās esošo aktīvo vielu daudzums.

Tagad varam pievērsties īstajām zāļu tējām, kas ir visnoderīgākās ziemas sezonā. Ja vēlies uzlabot imunitāti, īstā tēja būs no ehinacejas. Tai piemīt spēcīga pretvīrusu, pretiekaisumu un pretmikrobu iedarbība. Ja jau gadījies saķert kādu vīrusu un parādās pirmie saauklēšanas simptomi, vislabāk būtu dzert liepziedu, vīgriežu, aveņu lapu, kumelīšu un salvijas zāļu tējas. Pret sāpēm kaklā un iesnām vislabāk līdzēs piparmētru, eikalipta lapu, kliņģerīšu un kumelīšu zāļu tējas, kuras var izmantot arī inhalācijām. Ja ir dziļš klepus, tad speciālisti iesaka lietot Īslandes ķērpja un priežu pumpuru tējas, kas ļoti labi tiks galā ar krēpām un to izvadīšanu no organisma.

Autors

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *