Kā veikt pareizo izvēli veicot trenažiera iegādi?

velotrenažieriSportiskas aktivitātes ir nepieciešamas ikvienam, neatkarīgi no vecuma un dzimuma, kā arī gadalaika. Ķermenis vēlas, lai cilvēks to nodarbina regulāri, tādā veidā attīstot to un padarot daudz atlētiskāku. Sportiskas aktivitātes paaugstina sirds darbību, fizisko noturību, kā arī uzlabo imūnsistēmu, kas attiecīgi neļaus gada aukstajā laikā slimot. Tomēr ne vienmēr cilvēkiem ir pietiekami daudz brīvā laika, lai dotos nodarboties ar sportiskām aktivitātēm, piemēram, trenažieru zālē. Tev ir iespējams iegādāties trenažieri, kuru izmantot mājas apstākļos – tas ir lielisks ilgtermiņa pirkums. Savukārt to, kam būtu nepieciešams pievērst uzmanību, iegādājoties trenažieri, uzzināsi šajā rakstā!

Trenažiera izmērs

Viens no svarīgākajiem kritērijiem, izvēloties trenažieri, noteikti ir tā izmērs. Tu taču nevēlies, lai tas mājās aizņemtu pārāk daudz vietas, un tev pašam nebūtu kur paspert soli. Ja vēlies iegādāties skrejceliņu vai eliptisko trenažieri, tad jāņem vērā, ka tas aizņems līdz pat 10 m2. Savukārt, ja esi nolēmis iegādāties multifunkcionālo trenažieri, ņem vērā, ka tas aizņems līdz pat divām vai par sešām reizēm vairāk vietas.

Trenažiera veids

Ir pieejami divu veidu trenažieri – kardio un spēka trenažieri. Kardio trenažieri paaugstina izturību, savukārt spēka trenažieri attīstīs ķermeņa spēku. Populārākie kardio trenažieri ir, piemēram, skrejceliņš, velotrenažieri, steperi, kā arī eliptiskie trenažieri. Savukārt pie spēka trenažieriem tiek pieskaitīti soli, kā arī trenažieri, kuros tiek izmantots cilvēka paša svars, kā arī tie ir aprīkoti ar brīvajiem un iebūvētajiem atsvariem. Ja tev ir svarīgi tas, ka tiek piedāvāta iespēja fiksēt savu rezultātu, tad noteikti meklē trenažieri ar konsoli un displeju. Ar to palīdzību būs iespējams analizēt gan savu ātrumu, gan distanci, patērētās kalorijas, kā arī pretestību, laiku un sirds darbību. Ja vēlies treniņa laikā klausīties mūziku vai skatīties video, mūsdienās ir pieejami moderni trenažieri, kuri piedāvā interneta iespēju, kas nozīmē, ka varēsi izmantot internetu uz displeja kamēr trenēsies. Pievērs uzmanību arī attiecīgā trenažiera trokšņu līmenim. Ņem vērā, lai tas neradītu pārāk lielu troksni, kas varētu traucēt ikdienas gaitās.

Kardio trenažieri

Ja vēlies nodarboties ar kardio treniņiem, tad vislabāk būtu iegādāties kardio trenažieri. Ar kardio treniņa palīdzību ir iespējams nostiprināt savu sirds darbību. Šie trenažieri ir ļoti vienkārši izmantojami, jo neaizņem pārāk daudz vieta. Ir dažādi trenažieri, kuros ir iebūvētas konsoles ar dažādām ieprogrammētām treniņu programmām, kas ļaus izpildīt profesionālus vingrojumus, tādā veidā nostiprinot savu ķermeni. Iegādājoties kardio trenažieri noteikti vērts pievērst uzmanību tā kvalitātei, pretējā gadījumā var gadīties, ka sanāk gūt dažādas nepatīkamas traumas. Eksperti uzskata, ka kardio treniņam nevajadzētu ilgt vairāk par 30 minūtēm, pretējā gadījumā var notikt pārpūle. Viens no populārākajiem kardio trenažieriem ir velotrenažieri, kas ļaus ne tikai nostiprināt ķermeni, bet arī cīnīties ar liekā svara problēmu.

Spēka trenažieri

Savukārt, ja tavs galvenais mērķis ir likt uzsvaru uz spēka treniņu, tad vislabāk iegādāties multifunkcionālo trenažieri. Šādi trenažieri ļauj mainīt svarus, trošu sistēmu, palīdzot izpildīt dažādus spēka vingrojumus. Ja vēlie iegādāties spēka treniņu inventāru par zemākām cenām, tad vari izvēlēties arī hanteles un solus, kuri ir ar maināmiem leņķiem, tādā veidā bagātinot savu treniņa procesu. Protams, drošība ir pirmajā vietā, tāpēc, kad iegādājies spēka trenažieri, noteikti ņem vērā to, ka nekādā gadījumā nedrīkst sākt ar lielāko svaru. Vislabāk sākt treniņu pakāpeniski, pievienojot svaru, tādā veidā lēnām, bet kvalitatīvi tiekot līdz savam mērķim.

Trenažieru piedāvājums šobrīd ir ļoti plašs, tāpēc ikviens varēs atrast piemērotāko trenažieri, kas būs lieliski piemērots, lai sasniegtu tieši tev vēlamo mērķi. Izvēlies jau tagad:

http://220.lv/lv/sports-turisms-un-atputa/trenazieri/velotrenazieri

Kādam mērķis ir liekā svara nomešana, vēl kādam sirds nostiprināšana, un vēl kāds vēlas iegūt lielāku muskuļu spēku. Atkarībā no mērķa kādu vēlies sasniegt, izvēlies piemērotāko trenažieri. To cenu amplitūda ir ļoti plaša, un piedāvājums svārstās no 100 līdz pat vairākiem tūkstošiem eiro. Svarīgi ir saprast, kuras funkcijas tev ir nepieciešamas un kuras nav, lai varētu ietaupīt naudu un iegādāties trenažieri, kas visvairāk atbilst tieši tev.

Autors

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *