Kā rūpēties par matraci, lai miegs būtu salds?

matračiLabs matracis ir laba investīcija, jo miegs taču ir svarīgs dzīves un laba noskaņojuma faktors. Tomēr nepietiek ar laba matrača iegādi, ir jāzina arī, kā to kopt. Padalīsimies ar dažiem ieteikumiem, kas ļaus ilgāk izbaudīt saldu miegu uz iemīļotā matrača.

Matraci ir jāvēdina

Vai zināt, ka cilvēks gada laikā izsvīst ap 200 litriem sviedru uz matrača? Matrači piesūcas ar mitrumu no istabas gaisa un gulošā sviedriem. Tāpēc iesakām vismaz reizi nedēļā noņemt gultas veļu un, atverot logu, atstāt to uz dienu pavēdināties. Regulāra vēdināšana ļaus izvairīties no matrača deformācijas mitruma iedarbības rezultātā, rasties pelējumam vai vairoties gultasveļas ērcītēm.

Ir jāmaina matrača pozīcija

Izgulēts matracis – taisnais ceļš uz muguras sāpēm, sliktu miegu un nepatīkamiem sapņiem. Vēloties, lai matracis neizgulētos vienā vietā, ir ik pēc 2-3 mēnešiem jāapgriež matracis tā, ka tā puse, kur bija galva, atrastos tur, kur bija kājas. Ja matrača uzbūve to pieļauj, var apgriezt arī to otrādi. Tādējādi matrači mazāk tiek izgulēti, uz tiem ir ērtāk un patīkamāk gulēt.

Iesakām lietot virsmatraci

Lai matracis ilgāk būtu kā jauns, vajadzētu izmantot virsmatraci. Virsmatracis palīdz pasargāt no netīrumiem, sviedriem vai dažādiem traipiem. Tam vajadzētu būt aktuāli ne tikai tiem, kam patīk dzert kafiju gultā. Matrači nav mazgājami, tāpēc katrs traips faktiski ir gandrīz kā uz mūžu. Tostarp, virsmatraci var jebkurā laikā izmazgāt un gulta atkal smaržos pēc svaiguma.

Matracis ir jāizsūc

Tas, ka matraci nevar mazgāt, nenozīmē, ka tam desmit gadus ir jāstāv netīrītam. Labākais veids, kā likvidēt putekļus, sanesas un dažādus gružus – rūpīgi jāizsūc matracis ar sauso putekļsūcēju. Ja matrača pārvalks ir noņemams, to var izmazgāt, tā kā parasti tas ir liels, mazgāšanu nākas uzticēt veļas mazgātavām. Pašu matraci ar ķimikālijām un mitriem/slapjiem līdzekļiem tīrīt nedrīkst, tas var nodarīt bojājumus matracim.

Matracis nav mūžīgs

Pretēji vispārizplatītajai pārliecībai, matračiem ir derīguma termiņš. Sviedri, putekļi, izgulējumi – tas viss ietekmē matraci un jau pēc vairākiem gadiem tas vairs nepilda savas funkcijas – neļauj mierīgi izgulēties. Speciālisti iesaka matraci mainīt ik pēc 7-8 gadiem.

Autors