Kā pārbaudīt riepu spiedienu?

aizdevumi internetāIkdienā pārvietojoties ar automašīnu, ir svarīgi parūpēties par tās tehnisko stāvokli, lai braukšana būtu droša un nesagādātu liekas raizes, nokļūstot no punkta A uz punktu B. 

Pieredzējuši šoferi arī zina, ka jāgatavojas ikgadējai tehniskajai apskatei, laikus jānomaina bremžu vai logu šķidrumi, kā arī jārūpējās par laicīgu riepu nomaiņu. 

Svarīgs aspekts ir arī regulāra spiediena pārbaude riepās, kas nereti piemirstas, jo optimāli pareizais spiediens nodrošina efektīvāku degvielas patēriņu, līdzenāku braukšanu un labāku riepu saķeri ar ceļa segumu, kas ir nozīmīgs drošības aspekts braukšanai ar auto. Tāpēc šoreiz pastāstīsim, kas jāņem vērā, lai veiksmīgāk pārbaudītu riepu spiedienu.

 

  • Riepu spiedienu pārbaudiet regulāri, jo tas nav nemaz tik grūti

 

Riepu spiediens automašīnai jāmēra regulāri, vismaz reizi mēnesī. Ja garāki pārbraucieni ir  Jūsu ikdienai, vai arī ikdienā pārvietojaties pa sliktas kvalitātes ceļiem, spiedienu pārbaudi ieteicams veikt biežāk. Un ja auto parasti tiek vests uz servisu apkopei vai remontam (aizdevumi internetā var palīdzēt, ja līdzekļi remontam nav iekrāti, taču aizņemšanās jāizvērtē atbildīgi), tad riepu spiediena pārbaudi varat veikt  pats jebkurā degvielas uzpildes stacijā bez maksas, izmantojot manometru. Protams, riepu spiedienu iespējams pārbaudīt arī autoservisos. Savukārt manometru varat arī iegādāties specializētajos veikalos, lai spiedienu varētu izmērīt arī mājas apstākļos.

 

  • Noskaidrojiet, kādam spiedienam jābūt Jūsu automašīnas riepām

 

Lai ar manometra palīdzību izmērītu spiedienu riepās, vispirms jānoskaidro, kāds ir konkrētajām riepām nepieciešamais spiediens, jo tas mēdz atšķirties. Visvienkāršāk to var noskaidrot, izlasot attiecīgos ražotāja ieteikumus automašīnas lietošanas rokasgrāmatā. Citiem auto šo informāciju var atrast durvju ailes uzlīmē vai uz degvielas bākas vāciņa. Kad šī informācija noskaidrota, varat izmantot manometru, lai salīdzinātu vēlamo situāciju ar esošo. Spiediens jāpārbauda visām riepām, un vēlams pārbaudīt arī spiedienu rezerves ritenim, īpaši, ja tas ilgāk stāvējis.

 

  • Izvēlieties pareizo laiku spiediena mērīšanai

 

 Lai spiediena mērījums riepās būtu visprecīzākais, vispareizēk ir spiedienu mērīt tad, kad ar auto nav vēl nobraukts ilgāku laika posmu, jo tad gaiss riepās nav vēl paspējis iesilt. Ja ar mašīnu ir braukts ilgāku brīdi, gaiss riepās uzsilst un tas spiediena mērījumus padara neprecīzus. Viens no ieteicamajiem variantiem ir riepu spiedienu mērīt pirms uzsākat braukšanu, vai, piemēram, pa ceļam uz darbu iebraukt tuvākajā degvielas uzpildes stacijā un izmērīt spiedienu.

 

  • Ja riepās nepieciešams piepumpēt gaisu, nodrošiniet, ka spiediens netiek palielināts līdz maksimumam

 

Nav ieteicams riepu spiedienu palielināt līdz maksimumam, jo tas samazina riepu kalpošanas ilgumu un var mainīties arī automašīnas vadāmības īpašības, kas var apgrūtināt braukšanu. Maksimāli piepumpētas riepas arī var novest pie tā, ka pasliktinās saķere ar ceļa segumu, un kādā brīdī, mašīna var saslīdēt. 

Autors