Kā pagatavot brokastis ātri? Palīdzēs īstā virtuves tehnika

brokastis

Vai jūs no rīta ēdat mājās brokastis? Vai to dara jūsu bērni? Zinu, ka lielā daļā ģimeņu nav tradīcijas no rīta apsēsties visiem kopā pie brokastu galda, paēst, parunāties. Jā, teiksiet, kur gan tav visam laiks no rīta. Mēs taču kavējam jau tad, kad vēl neesma pamodušies. Tomēr šādai tradīcijai ir liela nozīme ģimenes stiprināšanā, vienotībā.

Arī bērniem ir nozīmīgi piedzīvot šādus brīžus. Arī mūsu mājā ilgu laiku bija režīms, kad no rīta katrs ir par sevi, bērni ēda bērnudārzā un pa ceļam uz skolu, mēs ar vīru kafiju un smalkmaizīti arī paķērām kafejnīcās netālu no darba.

Un man bieži vien gadījās, ka brokastis neapēdu vispār. Zinot, cik šāds paradums in neveselīgs un rīta steiga nav labvēlīga nevienam no mums, nolēmu ieviest kopīgas ģimenes brokastis. Tā kā tā bija mana ideja, tad man arī bija jāatrod laiks to realizēt.

Izrēķināju, ka varu brokastu gatavošanai veltīt ne vairāk kā piecpadsmit minūtes, kas bija nozagtas laikam pie spoguļa un vienam atliktam modinātāja zvanam. Kā tik īsā laikā pagatavot gardas brokastis visai ģimenei?

Tas ir iespējams, ja ir pareizais virtuves aprīkojums un idejas. Izvilku no tālākajiem virtuves plauktiem noputējušu mazo sadzīves tehniku, kas gandrīz vispār nav lietota kopš tās iegādes.

virtuves aprīkojums

Toreiz, kad ievācāmies jaunajā dzīvoklī visa lielā un mazā sadzīves tehnika tika iegādāta interneta veikalā brivi.lv. Cenas un piedāvājums bija ļoti vilinošs, tāpēc iegādājos arī tādu sadzīves tehniku, ko aktīvi ikdiena nelietoju, bet toreiz nodomāju – gan jau noderēs.

Jā, un šī diena ir klāt, jo tieši tagad ar šo virtuves ierīču palīdzību varēšu brokastis padarīt par jauku ģimenes pasākumu. Izvilku noputējušo sviestmaižu tosteri, vafeļu pannu un arī sulu spiedi.

Atlika tikai piemeklēt vairākas gardas brokastu idejas un realizēt tās. Vakarā jau sagatavoju vajadzīgos produktus – sagriezu, nomizoju dārzeņus. No rīta pietika ar šīm piecpadsmit minūtēm, lai to visu pārvērstu glītā un gardā maltītē. Es izmēģināju dažādas vafeļu receptes, gatavoju pildītās sviestmaizes, katru rītu arī sagatavoju lielu krūzi svaigi spiestas sulas.

Bērniem tā ļoti garšo. Un tā mēs katru rītu cenšamies visi vismaz desmit minūtes pavadīt kopā pie brokastu galda. Atzīšos, ka ir daži rīti, kad tas izpaliek, jo visi esam pārāk aizgulējušies, bet kopumā šis jaunais paradums lieliski darbojas. Tagad zinu, ka bērni mājās ir paēduši svaigas un veselīgas brokastis, arī man vairs nav vajadzības skriet kafejnīcā pēc bulciņas un negaršīgas kafijas.

Un ir taču jauki pēc brokastīm, pirms katrs dodamies savās gaitās, novēlēt ģimenes locekļiem jauku dienu.

Autors

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *