Kā izvēlēties matraci gultai? Padomi, kas tev palīdzēs veikt pareizo izvēli!

matračiPiemērotākā matrača izvēle ir ļoti svarīgs process. Ļoti daudzi cilvēki izvēlas matračus, kuri patiesībā nemaz nav piemēroti miegam. Ikviens no jums noteikti zina, cik svarīgs ir kvalitatīvs miegs. To nosaka ne tikai tas, cik daudz stundas cilvēks būs pavadījis miegā, bet arī tas uz kāda matrača cilvēks būs pavadījis šīs miega stundas. Bieži vien cilvēki iegādājas nezināmas kvalitātes un izcelsmes matraci, jo domā, ka tas taču nevar būt slikts. Šajā rakstā mēģināsim pārliecināt par pretējo un sniegt labākos padomus, kas palīdzēs izvēlēties piemērotāko matraci, lai padarītu jūsu miegu daudz kvalitatīvāku.

Viena no svarīgākajām lietām, kurai nepieciešams pievērst uzmanību, izvēloties piemērotāko matraci, ir matrača audums. Ir pieejami dažādi audumi un atšķiras arī to cenas. Matrača cena bieži vien ir ļoti atkarīga no tā, kāds audums ir matrača sastāvā. Lētākie audumi parasti sastāv no sintētikas. Viens no labākajiem audumiem ir kokvilna, jo tā nodrošina matrača pārvalka ekoloģiskumu, kā arī tas ilgāk kalpo. Bieži vien cilvēki iegādājas matraci un pēc laika saka, ka viņiem tas neder, jo parādās sāpes mugurā. Ir jāsaprot, ka iegādājoties jebkuru matraci, uzreiz nejutīsieties ērti, jo ir nepieciešams laiks, lai mugurkauls adaptētos pie jaunā matrača, jaunās formas. Iegādājoties matraci, ir iespējams, ka parādīsies muguras sāpes, kuras var ilgt pat 3 mēnešus.

Matraču kvalitāte ir atkarīga arī no tā, kāds pildījums tiek izmantots tajā. Ja iegādāsies lētāku matraci, tā pildījums sastāvēs no sintētiskajiem pildījumiem, piemēram, porolona, vatīna. Savukārt dabīgi materiāli ir, piemēram, latekss, aitas vilnas, kokosa loksne, kā arī materiāli ar atmiņas efektu. Piemēra, iegādājoties matraci, kura pildījumā ir izmantots latekss, varēsi būt drošs, ka tas lieliski izturēs lielu spiedienu un atjaunos savu sākotnējo formu. Arī mākslīgais latekss ļoti labi vēdinās un ir izturīgs. Ļoti mūsdienīgs ir arī pildījums ar atmiņas efektu, kas pēc izskata atgādina porolonu. Tas ir ļoti labs pateicoties tam, ka šis pildījums pielāgojas katra ķermeņa individuālajām īpašībām. Tādā veidā tas nodrošina lielisku komfortu miega laikā.

Izvēloties piemērotāko matraci ir vairāki kritēriji, kuriem būtu nepieciešams pievērst uzmanību, lai nekļūdīgi varētu veikt savu izvēli. Pirmkārt, pārliecinies, vai matracis nodrošina labu ķermeņa balstu. Otrkārt, pievērs uzmanību, vai tas nodrošina arī ķermeņa komfortu, spēj pielāgoties ķermenim. Vislabāk iegādāties matraci kopā ar gultu. Tādā veidā ir iespējams nodrošināt to, ka gultas rāmis atbilst matracim. Savukārt, ja tie tiek iegādāti atsevišķi, tad var gadīties, ka rāmis neatbilst matracim. Pats svarīgākais, iegādājoties matraci, pārliecināties, ka tas ir stingrs un izturīgs. Vislabāk ir pārliecināties par tā izturību, pirms tā iegādes.

Protams, pievērs uzmanību arī tam, vai konkrētie matrači ir piemēroti Tavam augumam. Ir svarīgi iegādāties matraci, kurš ir piemērots tieši Tavam augumam un svaram. Kā jau minējām, matraču cenu amplitūda ir gana plaša, tāpēc ikviens varēs atrast sev piemērotāko matraci, atbilstoši savai gaumei un vajadzībām. Ir pieejamas gan dažādas matraču formas, gan arī krāsas, tāpēc pats svarīgākais ir pārliecināties, ka matracis ir gana kvalitatīvs. Iegādājoties labu matraci, Tu noteikti sajutīsi, ka arī Tavs miegs kļūs kvalitatīvāks. No rītiem Tu vairs nejutīsies noguris un naktīs ik pa laikam nemodīsies. Tas viss ir atkarīgs no matrača kvalitātes, tāpēc izvēlies labāko!

Autors

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *