Kā izvēlēties īsto telti?

teltisTelts lieliski noder, ja dodies pārgājienā vai arī kādā ceļojumā. Tā ir iespēja palikt pa nakti pie dabas vienatnē vai arī draugu, ģimenes lokā. Protams, svarīgi ir izvēlēties pašu piemērotāko telti, lai tā kalpotu lieliski. Šajā rakstā piedāvājam aplūkot vairākus nosacījumus, kurus apdomājot, būs lielāka iespēja izvēlēties īsto telti.

Pirmkārt, noteikti ir jāņem vērā, kas ir telts ražotājs. Teltis mūsdienās piedāvā ļoti daudzi ražotāji, bet, ja vēlies kvalitatīvu telti, tad, iespējams, labāk izvēlēties telti no ražotāja, kurš jau ir ieguvis zināmu popularitāti. Tāpat noteikti jāsaprot arī tas, kādam mērķim Tu grasies telti izmantot. Ir vairāki telšu veidi. Piemēram, ir outdoor teltis, kas ir domātas vasaras ceļojumiem. Šādas teltis ir piemērotas tikai vasaras periodā. Ir vēl arī adventure teltis. Šīs teltis ir piemērotas gan vasaras laikapstākļiem, gan arī vēsākiem laikapstākļiem. Tas nozīmē, ka šādu telti varēsi ņemt līdzi arī rudenī un pavasarī, kad laiks ir vēsāks. Protams, ir arī extreme teltis, kuras ir paredzētas ekstrēmākiem ceļojumiem, piemēram, kalnos. Ir arī camping teltis, kas paredzētas ģimenēm, šādas teltis ir lieliski piemērotas, ja ģimene dodas auto izbraucienā ar palikšanu pa nakti teltī.

Teltis iedalās arī divās kategorijās, kuras diktē laikapstākļi. Ir teltis, kuras piemērotas 3 sezonām, un ir tādas, kuras piemērotas 4 sezonām. Teltis tiek izgatavotas no dažādiem materiāliem. Atkarībā no tā, kāds materiāls tiks izmantots telts ražošanai, tiks noteikta arī telts cena. Attiecīgi, ja telts būs ražota no labāka materiāla, arī tā cena būs augstāka. Svarīga ir arī telts ventilācija. Tu, iespējams zini, kā ir tad, ja vasarā ir karsti, bet teltī vēl karstāk. Tādos brīžos ļoti svarīga ir ventilācija. Ja telts ir aprīkota ar labu ventilāciju, elpot šādā teltī ir daudz vieglāk. Ļoti svarīgs faktors, izvēloties piemērotāko telti, noteikti ir arī tas, cik daudzi cilvēki izmantos telti. Ir pieejamas teltis, kuras ir paredzētas gan viena, gan diviem, gan arī vairākiem cilvēkiem. Noteikti pievērs uzmanību arī tam, kāds ir telts augstums un platum, it īpaši, ja esi gara auguma cilvēks.

Visbeidzot, mums visiem gribas telti, kuru ir iespējams uzstādīt pēc iespējas ātrāk, tādā veidā ietaupot laiku. Tieši tāpēc noteikti pievērs uzmanību telts uzstādīšanas laikam. Protams, ja esi gatavs veltīt vairāk laika, lai uzstādītu telti, tad vari tam nepievērst uzmanību. Šie ir vieni no galvenajiem nosacījumiem, kuri noteikti jāņem vērā izvēloties telti. Teltis ir pieejamas ļoti plašā cenu diapazonā, tāpēc ir ļoti svarīgi saprast, vai vēlies telti izmantot vasarā vai arī citos gadalaikos, kā arī tas, cik daudzi cilvēki izmantos šādu vienu telti!

Autors

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *