Jaunākās vannas istabu iekārtošanas tendences

 

santehnikaNe visi cenšas sekot stila un modes jaunumiem. Kamēr vienam vasaras aktualitātes apģērbā nav būtiskas, kādam citam toties svarīgākas ir modes aktualitātes dizainā. Un ja esam nonākuši pie lēmuma remontēt savu mājokli, visticamāk tomēr ielūkosimies dažādos dizaina risinājumos un jaunumos, kā jāizskatās modernai viesistabai, vannas istabai vai virtuvei. Tas gan nenozīmē, ka mēģināsim iekārtot tieši tādu telpu, kā tā izskatās kādā no žurnālu attēliem, tomēr dažādus modernus akcentus telpā gan varam ieviest.

Vannas istaba ir telpa, ko lietojam ikdienā. Bieži vien tieši šo telpu vēlamies iekārot modernu un patīkamu. Relaksējoši vannas prieki, patīkama duša, skaistas flīzes vai neparasti koka interjera elementi – kas nu kuram tuvāks un kādus modes akcentus vēlamies ienest šajā telpā. Arvien vairāk vannas istabu dizainā dominē skandināvu stila elementi – balta vai ļoti gaiša sienu apdare, koka grīdas un mēbeles vai citi koka elementi un tā tālāk. Varam radoši apspēlēt dažādas senlaicīgas detaļas, ko gaumīgi iekļaut telpas interjerā. Lai gan klasiskā santehnikas krāsa vannas istabā ir balta, nu jau sen pieejama santehnika arī dažādās košās krāsās, tiesa, modē atgriežas tieši baltie toņi vannas istabā, tāpēc arī baltā krāsa šajā telpā varētu būt dominējošā. Izvēloties flīzes, modernāk būs izraudzīties gaišos toņus ar neitrāliem rakstiem, nevis piesātinātas košas krāsas ar kontrastainu zīmējumu.

Tiesa, mode mainās un ne katru reizi tai līdzi mainīsim arī vannas istabas interjeru un taisīsim remontu, tomēr baltie toņi un krāsa no vannas istabu modes neizies nekad.

Materiālu ziņā vannasistabās arvien populārāks kļūst koks. Koka grīdas, piemēram, tomēr, ja nav iespējams izmantot dabīgo koku, to var aizstāt ar koka imitācijas flīzēm. Savukārt tās vislabāk sakombinēt ar baltām flīzēm, tā veiksmīgi izceļot koka krāsu un faktūru.

Ja vēl pirms kāda laika populāras bija iebūvētas, masīvas vannas, tad tagad arvien populārākas kļūst brīvi stāvošas vannas. Tās nav apliktasar plastmasas paneļiem vai sienām. Līdz ar to šādas vieglas konstrukcijas vannas aizņem mazāk vietas un vienkāršāk iekļaujas kopējā interjerā.

Arī tualetes poda izvēlē vērts pievērsties dizaina vienkāršībai, izvēloties tādus, kas piestiprināmi pie sienas nevis grīdas. Šādā tualetes poda dizainā tā ūdens uzkrāšanas tvertni var iestrādā sienā, tā telpā ietaupot vietu.

Vēl, gan dizaina, gan ekonomijas nolūkos, ir vērts pievērst uzmanīgu jaucējkrānu izvēlei un kvalitātei. Arvien vairāk sākam domāt par ūdens patēriņa samazināšanas iespējām un santehnikas kalpošanas laika ilgumu, tāpēc varam ieguldīt nedaudz vairāk līdzekļu labā un kvalitatīvā santehnikā.

Autors

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *