Izklaide vasaras sezonā gan pieaugušajiem, gan bērniem tepat mājas pagalmā

batutsKad pienāk silts laiks, tad ļoti daudz laika gribas pavadīt ārā, aktīvi kustoties. Šādu iespēju piedāvā batuti. Mūsdienās tie kļūst arvien populārāki. Tie ir iecienīti ne tikai bērnu, bet arī pieaugušo vidū. Tas ir lielisks veids, kā aktīvi izkustēties svaigā gaisā un gūt neaprakstāmas emocijas. Ir pieejami batuti dažādās cenu amplitūdās, tāpēc sev piemērotāko batutu noteikti spēs piemeklēt ikviens, neatkarīgi no savām vajadzībām un iespējām.

Protams, drošība pirmajā vietā. Ir iespējams iegādāties gan tādu batutus, kuri ir aprīkoti ar drošības tīklu, gan arī tādus, kuri nav aprīkoti ar drošības tīklu. Attiecīgi, batuti, kuri aprīkoti ar drošības tīklu, ir dārgāki nekā tie, kuri nav aprīkoti ar drošības tīklu. Tomēr nevajadzētu mēģināt ietaupīt uz drošības rēķina. Šādus batutus, kuri nav aprīkoti ar drošības tīklu, drīkst izmantot cilvēki, kuri jau ir pieredzējuši lēkātāji un kuriem nedraud nokrist un gūt traumas. Savukārt, ja izvēlies batutu bērnu ballītei, tad noteikti nepieciešams iegādāties batutu, kas aprīkots ar drošības tīklu. Ja batutam nebūs drošības tīkla, tad pastāv ļoti liela iespēja, ka bērns var izkrist no batuta un gūt traumas, un to noteikti nevēlas neviens, tieši tāpēc ir ļoti svarīgi padomāt par drošību!

Batuti par pieejamām cenām šeit:

 http://220.lv/lv/sports_turisms_un_atputa/brivais_laiks_un_atputa/batuti

Vasara Latvijā nav nemaz tik gara, tāpēc noteikti daudziem var rasties jautājums – kāda jēga iegādāties batutu, ja tāpat to bērni izmantos tikai pāris nedēļas. Jāatceras, ka batutu iespējams izmantot ne tikai ārā, bet arī iekštelpās. Tā ir lieliska iespēja izkustēties ne tikai gada siltajā laikā, bet arī tad, kad ārā kļūst vēsāks. Jāatzīmē arī tas, ka 20 min intensīvas lēkāšanas uz batuta ir līdzvērtīgi stundai, kas pavadīta sporta zālē. Tas ir lielisks veids, kā trenēt savu izturību, koordināciju, kā arī gūt neaprakstāmi pozitīvas emocijas. Tāpat noteikti daudzus uztrauc tas, ka Latvijas vasaras ir diezgan lietainas, kas varētu nozīmēt to, ka ik reizi, kad sāk līt, nepieciešams batutu ienest iekštelpās, tomēr tā nav. Batutu virsma ir izveidota no ūdensnecaurlaidīga materiāla, kas ļauj to glabāt ārā arī mitros laikapstākļos. Tāpat ir pieejami batuti, kuru kājas ir izgatavotas no izturīgām un cinkotām caurulēm. Šādas caurules nodrošina īpašu stabilitāti un izturību. Tāpat ir pieejamas cinkotas un biezas atsperes, kas ir ļoti izturīgas un drošas un noteikti kalpos ilgāk par vienu sezonu.

Kā jau minējām sākumā, pirmajā vietā ir drošība, tieši tāpēc, izvēloties batutu, kas būs lielisks sabiedrotais vasaras aktivitātēm, vispirms padomājiet par drošību. Ja batutu izmantos pārsvarā tikai bērni, tad ļoti jārūpējas par viņu drošību un nepieciešams iegādāties batutus, kuri aprīkoti ar drošības tīklu. Katru gadu ļoti daudzi bērni cieš no traumām, kas saistītas ar batuta izmantošanu. Šīs traumas parasti rodas tieši tādēļ, ka vecāki iegādājas batutu bez drošības tīkla. Protams, batuti bez drošības tīkla maksā mazāk, tomēr drošība noteikti nav lieta uz kuru būtu nepieciešams ietaupīt. Batutu, kas nav aprīkots ar drošības tīklu, labāk iegādāties tad, ja esi pārliecināts lēkātājs un zini, ka noteikti spēsi kontrolēt situāciju.

Batuti Latvijā kļūst arvien populārāki un noteikti nākotnē tie būs gandrīz katrā mājā, jo tas ir lielisks veids, kā atpūsties ārā, aktīvi lēkājot un jautri pavadot laiku. Šāda aktivitāte spēs aizraut gan pašus mazākos, gan arī lielos!

Autors

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *